Ситуація в Японії станом на 19.03.2011 [репортаж, відео]

  МОЗ Японії - заборонило поставки продуктів із префектури Фукусіма. У деяких із них - підвищений вміст радіоактивного йоду. Цю речовину виявили і у воді кількох префектур. Інших радіоактивних ізотопів - у харчах немає. МАГАТЕ стверджує, що радіоактивний йод розпадається за кілька тижнів і після цього - не загрожує здоров`ю людини. Утім, поки що вживати забруднені продукти - може бути небезпечно. Загалом Всесвітня організація охорони здоров`я оцінює вплив радіації на стан мешканців островів як мінімальний. За межами 30-кілометрової зони - перебувати безпечно.

  Ситуація на атомній станції "Фукусіма-1" - поступово стабілізується. Хоча рівень радіації залишається високим, фахівцям вдалося частково відновити електропостачання та охолодження реакторів. Про це повідомив уряд Японії. На 6тому блоці - відновили роботу дизельного генератора, на 5-тому - вже працює помпа системи охолодження. Вона закачує воду в басейн. Третій реактор - охолоджують за допомогою спецмашини з дистанційним керуванням. Це обладнання може лити воду на реактор з висоти двадцяти двох метрів.

  Юкіо Едано, головний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми досягли певного успіху завдяки заливанню води у третій реактор. Зараз ситуація - стабілізувалася. Ми продовжимо охолоджувати 3тій та 4тий реактори водою і працюємо над ліквідацією аварії".

  Ситуація на АЕС - поступово стабілізується, хоча рівень радіації там залишається високим. Не припиняються роботи з ліквідації наслідків землетрусу та цунамі. Відновив роботу аеропорт Сендай. Туди прибули військові та рятувальники зі Сполучених Штатів. Вони разом із японцями розбиратимуть завали та шукатимуть тіла людей, загиблих після руйнівного землетрусу і цунамі.

  Марк Брілакіс, командувач американського підрозділу: "Обсяг роботи - дуже великий. Потрібно прибирати сміття, розбирати завали, витягати автомобілі. Добре, що запрацював аеропорт. Тепер ми можемо доставляти їжу, ліки та все необхідне для постраждалих регіонів".

  У Японії - не вщухає радіаційна паніка. Стало відомо, що їжа поблизу 30-кілометрової зони - забруднена радіацією. Підвищений фон виявили у молоці та шпинаті. Утім, Всесвітня організація охорони здоров`я стверджує, що рівень радіації за межами зони евакуації - безпечний для здоров`я. Тож перебування в Японії - не шкодить людям.

  Попередній матеріал
  Міжнародна військова операція у Лівії - розпочалася [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Києві відкрили крамницю з обміну лахів [репортаж, відео]
  Теги: