Міжнародна військова операція у Лівії - розпочалася [репортаж, відео]

  Літаки об`єднаних сил - уже контролюють військово-повітряний простір над країною і захищають місто Бенґазі від винищувачів армії Каддафі. Про початок операції повідомив президент Франції Ніколя Саркозі. Він виступив після екстреного саміту чільників країн ЄС, Ліги арабських держав та ООН.

  Учасники зібрання одностайно погодилися, що насильство у Лівії - слід припинити. І діяти треба - негайно.

  ***

  Настав час для активних дій у Лівії - заявили учасники екстреного зібрання у Парижі. Літаки, готові до бою іще кілька днів тому - увійшли у повітряний простір Джамахірії. Контролюють насамперед - небо над Бенґазі, містом, яке обстрілюють з повітря армійські винищувачі. Сигналом для початку операції називають порушення перемир`я, оголошеного у п`ятницю лівійською владою. Розстрілюючи цивільних, правління Муаммара Каддафі втратило усю легітимність, заявив французький президент.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Ми попереджали: Якщо атаки на цивільне населення триватимуть, ми вдамося до військової сили. Це попередження повторили усі учасники нашого саміту. Полковник Каддафі знехтував попередженням і його сили інтенсифікували смертельний наступ.. Арабські народи обрали шлях звільнення від рабства… Вони потребують нашої допомоги.. Цивільне населення Лівії прагне одного – самостійно обирати майбутнє, йому загрожує смертельна небезпека, яку ми зобов‘язані відвернути".

  Париж - головний ідеолог повітряних ударів по Лівії. Саме Франція разом із Великою Британією кілька тижнів переконувала Раду Безпеки ООН ухвалити резолюцію, яка дозволить військові дії. І Радбез зробив це у ніч проти п’ятниці. Повстанці - радісно сприйняли цю новину. Адже із Лівії повідомляють про дедалі потужніші обстріли з боку армії. Кілька десятків осіб - загинули. Сили ж Каддафі покладають вину за постріли, що не припиняються - на Аль-Каїду. І просять прислати міжнародних спостерігачів.

  Мусса Кусса, міністр закордонних справ Лівії: "Зі щирим серцем і добрими надіями, наголошуючи на наших переживаннях, ми просимо Генерального секретаря ООН прислати сюди міжнародних спостерігачів".

  Іще після ухвалення Резолюції Муаммар Каддафі пообіцяв, що перетворить життя нападників на пекло, якщо Захід наважиться вторгнутися у Лівію. Головні стратегічні об`єкти держави полковник оточив живим щитом зі своїх прихильників, сподіваючись, що людей не бомбитимуть.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Ліні Костенко - 81
  Наступний матеріал
  Ситуація в Японії станом на 19.03.2011 [репортаж, відео]
  Теги: