Ситуація в Японії станом на 16.03.2011 [репортаж, відео]

  Кількість загиблих внаслідок руйнівного землетрусу та цунамі в Японії перевищила чотири тисячі осіб. Такі дані наводить тамтешня поліція. Безвісти зникли майже 8 тисяч людей. Цифри постійно зростають. Ситуація на аварійній АЕС "Фукусіма-1" залишається напруженою. За даними МАГАТЕ, на двох енергоблоках почали плавитися елементи конструкції реактора.

  На першому та третьому енергоблоках японської станції "Фукусіма-1" розпочалося часткове розплавлення ядра реактора. Про це заявила представник Єврокомісара з енергетики Марліна Хольцнер. Уранці на четвертому реакторі АЕС знову сталася пожежа. Пізніше над ним з`явився білий дим. Оператор станції, компанія "Токіо Tлектрик Пауер Ко" терміново з`ясовує причини його виникнення. Більшу частину персоналу енергоблока довелося тимчасово евакуювати через різке збільшення рівня радіації. Уперше за багато років імператор Японії Акіхіто публічно звернувся до населення. Він заявив, що надто стривожений аварією на АЕС. За словами імператора, ситуація там непередбачувана.

  Акіхіто, імператор Японії: "Я глибоко занепокоєний аварією на атомній електростанції "Фукусіма-1", адже ситуація непередбачувана. Сподіваюся, фахівці впораються і справи не погіршаться".  

  П`ятий та шостий реактори на "Фукусімі-1" охолоджують водою за допомогою гелікоптерів. Однак, найнебезпечніший третій блок - залити неспроможні. Через радіоактивне забруднення вертольоти не можуть до нього підлетіти. Роботам також заважають несприятливі метеоумови - в районі АЕС піднявся сильний вітер. Третій реактор викликає занепокоєння фахівців, оскільки він заряджений небезпечним плутонієм, на відміну від решти "уранових" реакторів "Фукусіми-1". За даними японських енергетиків, серйозного витоку радіації немає. Однак, у радіусі 20-ти кілометрів навколо АЕС евакуювали населення, а у тридцятикілометровій зоні - людям порадили не виходити надвір.

  Місцевий мешканець: "Я дуже хвилююся через радіацію, уважно стежу за новинами і сподіваюся, що владі вдасться взяти ситуацію на АЕС під контроль. Але мені здається, що вона погіршується".

  Влада країни припускає, що для охолодження ядерних реакторів може знадобитися допомога збройних сил США. Ситуацією на "Фукусімі" занепокоєна Міжнародна агенція з атомної енергії. Тим часом, Європою прокотилася хвиля протестів - сотні людей вийшли на вулиці міст Німеччини, Франції та Фінляндії із вимогами закрити, або хоча б перевірити безпеку європейських АЕС. Німецький канцлер уже заявила про тимчасове припинення роботи усіх станцій, зведених до 1980-го року. А французьке міністерство екології взялося інспектувати свої. 

  Аварії на японській "Фукусімі-1" сталися внаслідок руйнівного землетрусу та цунамі 11 березня. Стихія вивела з ладу систему охолодження найбільшої японської АЕС. Проблеми виникли на усіх шести її реакторах. На першому, другому та третьому енергоблоках вибухнув водень. На четвертому двічі починалася пожежа. П`ятий та шостий реактори менше непокоять фахівців, хоча їх досі не можуть охолодити.

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Син Каддафі пообіцяв перемогти бунтівників за 48 годин
  Наступний матеріал
  Українські науковці вирушають у XVI експедицію до Антарктики
  Теги:
  Loading...