Ситуація в Японії станом на 05.04.2011 [репортаж, відео]

  Рівень радіації на "Фукусімі-1" настільки високий, що виміряти його - неможливо. Про це повідомляє японська телекомпанія NHK, із посиланням на експертів, що моніторять енергоблоки. У п`ять мільйонів разів перевищено і норму радіоактивного йоду у морі поблизу аварійної АЕС. У вівторок радіацію виявили і в рибі - головному продукті Японії.

  Японія уперше запровадила стандарти радіаційної безпеки щодо морепродуктів. Нагальна потреба виникла, коли у вилові риби неподалік узбережжя виявили підвищений вміст радіації.

  Рибу, уражену радіацією, знайшли наступного дня після того, як влада дала дозвіл злити у море слабо-радіоактивну воду з аварійної "Фукусіми-1". Уряд наголосив, що треба звільнити місце для води, з рівнем радіації набагато вищим. І запевняв, що стоки великої шкоди довкіллю не завдадуть. Понад десять тонн води зливатимуть до п`ятниці. Але вже у вівторок рівень радіоактивного йоду у морі поблизу "Фукусіми-1" перевищив норму у понад 5 мільйонів разів. Ще раніше радіацію виявили в овочах, які ростуть у префектурі, де розташована аварійна АЕС.

  Японський уряд уже пообіцяв компенсувати усі збитки, завдані населенню аварією на атомній електростанції. Вісім мерів міст із префектури Фукусіма уже направили до прем`єр-міністра - вимоги про відшкодування. Кількість позивачів та сума виплат може сягнути майже півтора мільярда доларів. Щоб уникнути іще більшої шкоди - необхідно зупинити витік радіації на аварійній АЕС. Утім зробити це - не вдається, адже досі невідоме джерело, звідки витікає радіація.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Відкриття НСК "Олімпійський" можуть перенести
  Наступний матеріал
  "Шахтар" - "Барселона": прогноз матчу від восьминога Павла [відео]
  Теги: