Ситуація в Тріполі станом на 25.08.2011

  13 українських громадян евакуюють з Триполі завтра. Їх вивезуть до одного з мальтійських портів - повідомляють у вітчизняному МЗС. Тим часом, ситуація у лівійській столиці залишається напруженою. Тривають бої в кількох кварталах міста. Лояльні до Каддафі військові продовжують чинити опір.

  НАТО допомагає повстанцям шукати Муаммара Каддафі та його синів. Про це заявив міністр оборони Великої Британії - Ліам Фокс. Як саме - він не вказав. Лондонське ж видання "Дейлі телеграф" стверджує, що британські спецпризначенці беруть участь в операції із захоплення полковника. Представники уряду Великої Британії наполягають - НАТО має брати участь у бойовоих діях в Лівії до самого їхнього завершення.

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Режим Каддафі закінчився. Він уже не повернеться, і тому багато його представників почали переховуватися. Проте на півдні Триполі та поблизу міста Сирт усе ще продовжують воювати лояльні до Каддафі солдати. Поки вони будуть становити загрозу мирному населенню Лівії - НАТО атакуватиме їх".

  Танки повстанців просуваються до рідного міста Муаммара Каддафі - Сирт. За шістдесят кілометрів від населеного пункту прибічники опозиції зустріли відчайдушний опір збоку лояльних до Каддафі військових. Наступ повстанців зупинився і в напрямку міста Бін Джавад. Перехідна Національна рада закликає солдатів армії Каддафі скласти зброю й наголошує, що їхній спротив більше не має сенсу.

  Махмуд Джибриль, член Перехідної національної ради Лівії: "За допомогою міжнародної спільноти ми повинні зупинити дестабілізацію ситуації в Триполі та інших частинах Лівії. Продовження протистояння може мати тяжкі наслідки для нашої країни".

  Ліга арабських країн визнала Перехідну національну раду єдиним легітимним урядом та надала їй право представляти Лівію в цій організації. Повстанці ж звернулися до міжнародної спільноти з проханням якнайшвидше розморозити кошти на заблокованих рахунках уряду країни. Кажуть, гроші потрібні для поповнення запасів медикаментів, питної води та харчів.

  Олександр Войтко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Перша в Україні віртуальна консультація для платників податків відкрилася на Донеччині
  Наступний матеріал
  Ураган "Айрін" налетів на Багамські острови
  Теги: