Ситуація в Лівії станом на 04.04.2011 [репортаж]

  Контактна група з урегулювання ситуації у Лівії вперше збереться у Катарі, в Місті Доха - уже наступного тижня. Про це заявив британський міністр закордонних справ. Сформувати таку групу наприкінці березня домовилися у Лондоні представники понад сорока держав та міжнародних організацій. А вже у вівторок, до Бенґазі, де міститься перехідний уряд Лівії - прибудуть спецпосланці ЄС.

  Парламентську демократію хоче запровадити опозиція у Лівії - замість режиму Муаммара Каддафі. У цьому запевняє Захід віце-голова Національного перехідного уряду. Він та його соратники переконують - влада в Лівії не потрапить до рук екстремістів. На цю та інші теми вже у вівторок розмовлятимуть із представниками тимчасового керівництва спецпосланці ЄС. Їдуть у Бенґазі - краще зрозуміти стратегію повстанців.

  Абдель-Хафід Ґода, віце-голова Національного перехідного уряду: "Ми не приймемо екстремістського уряду - ніколи, це неможливо. Не приймемо тероризм чи диктатуру. Погодимося - лише на демократію, базовану на багатопартійній системі, розподіл влади, на мирне правонаступництво в уряді. І з самого початку - запровадимо у Лівії Конституцію".

  У понеділок Італія стала третьою краною після Франції та кАтару, що визнала перехідний уряд Лівії - єдиною легітимною владою. Уже за кілька днів зробити це обіцяє і влада Кувейту. Ведуть переговори із заходом - і посланці Муаммара Каддафі. Так, представник полковника Абделаті Обейді - відвідав Грецію, в якій заявив про наміри Каддаффі - припинити вогонь. Одним із рішень - може стати і перехід влади до одного з його синів. Поки ж - тривають бої за головні нафтові порти, міста переходять від однієї сили до іншої. Зростає кількість загиблих та поранених.

  Сулейман Лефаді, лікар: "За цю добу до нас привезли тіло одного загиблого, це - мирний мешканець з околиць Бреґи".

  Бої у Лівії впливають і на світові ціни на нафту. Так, на лондонській біржі вартість бареля чорного золота перевищила 120 доларів - це рекорд за останні два з половиною роки.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Киянам та гостям столиці пропонують прокататися Дніпром
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську відзначають День білої орхідеї [відео]
  Теги:
  Loading...