Ситуація в Каїрі залишається вкрай напруженою

  7 осіб загинули під час нічних заворушень у Каїрі, щонайменше 800 постраждали. Зараз протестувальники знову сходяться у середмістя, на площу Тахрір. Уже зібралися десятки тисяч людей - противники і прихильники президента Хосні Мубарака. За даними інформагентств, неподалік від Каїрського музею чути вибухи.

  Представники ворожих таборів, як і напередодні, майже безперервно кидають один в одного камінням. Армія не втручається, лише розділила сторони танками і важкою технікою. Одночасно активісти, які виступають за відставку президента - зводять барикади, остерігаючись нападів з боку прихильників глави держави. Поговорити з маніфестантами готовий прем`єр-міністр Єгипту. Він пообіцяв прийти на площу Тахрір і вислухати вимоги протестувальників. Від 25 січня - ця вимога одна: негайна відставка президента Хосні Мубарака, який править країною уже 30 років.

  Протестувальник (з каструлею на голові): "Це - шолом, я позичив його в сусіда, нічого іншого не знайшов".

  Зараз на центральній площі Каїра - затишшя. Кілька годин тому на сусідніх вулицях сталася бійка, опозиціонери зіштовхнулися з прибічниками президента, але армія їх розборонила. Між таборами стоять танки. По один бік барикад лишаються сотні людей, які вимагають відставки Хосні Мубарака. До них постійно підходять пересічні єгиптяни, приносять ліки, воду та їжу.

  Ахмед Нагуб, організатор протесту: "Це не просто переворот, це - боротьба за нашу гідність. Ми виступаємо за справедливість, щоби покарати усіх, хто звірствував на цій площі".

  По інший бік танкової стіни - прибічники президента. Найбільш помірковані закликають лишити Мубарака при владі до осені, коли сплине термін його правління. Адже, пояснюють, той пообіцяв більше не претендувати на президентство. Однак, радикальні прибічники Хосні Мубарака - за його довічне лідерство. За словами опозиціонерів, провладні мітингувальники - куплені, або це втікачі із в`язниць. Скориставшися безладами, з-за ґрат вибралися шість тисяч осіб.

  Учасник провладного мітингу: "Хтось із в`язнів відчинив двері, і ми втекли".

  Велика кількість злочинців на вулицях Каїра викликала паніку серед населення. Мешканці міста організували загони самооборони й патрулюють свої райони. Поліція майже нічим не допомагає. Армія - навіть після ранкової стрілянини на площі - у події не втручається, лишень розділила табори мітингувальників танками. Проте люди вважають - військо мало б їх захищати.

  Протестувальник: "Армія зайняла дуже дивну позицію. Просто перед очима військових люди б`ють одне одного, а вони нічого не роблять. У кожній країні армія мала би подбати про безпеку свого народу".

  За 9 днів протистояння жертвами стали, за даними ООН, понад три сотні людей. Тільки за останню добу в Каїрі - загинули п`ятеро протестувальників, поранені - понад 800. Прем`єр-міністр Єгипту Ахмед Шафік вибачився за дії прихильників уряду. Однак зазначив - влада не закликала їх до протестів. Речник єгипетського кабміну пообіцяв провести розслідування й покарати винних у загибелі людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Багатотисячні мітинги тривають у столиці Ємену
  Наступний матеріал
  В центрі Каїру продовжуються зіткнення проурядових і опозиційних сил
  Теги: