Ситуація на Гаїті станом на 31.01.2010 (репортаж)

  Борються із наслідками руйнівного землетрусу, який забрав життя до 200 тисяч людей, на Гаїті . Ще півтора мільйона - залишились просто неба. Лікарі, які працюють у цій країні, попереджають про можливий спалах інфекційних хвороб. Причина - антисанітарія, яка панує на зруйнованих вулицях столиці. Крім того, тисячі гаїтян голодують. Адже вони залишилися без роботи і не мають коштів, щоби придбати продукти.

  Кількасот гаїтян щодня збираються у пошуках роботи під уцілілою будівлею Міністерства сільського господарства. Руйнівний землетрус, що стався понад два тижні тому, забрав у них і заощадження, і робочі місця. Довгі години в чергах приносять людям мізерний заробіток. Багато хто з них роботи так і не дочекався. Люди не мають грошей, тому не можуть придбати продукти на численних стихійних ринках. А безкоштовної гуманітарної допомоги на всіх не вистачає.   

  Утім не всі мешканці Гаіті залишились без роботи. Будівлі у промисловому районі Сонепі землетрус майже не пошкодив - завдяки їхній спеціальній конструкції. Одна із вцілілих фабрик належить іноземцям і виробляє одяг для продажу у США. Вона забезпечує робочі місця і стабільний прибуток понад тисячі людей.  

  Населення Гаїті - близько десяти мільйонів людей. У столиці країни Порт-о-Пренсі проживають майже два мільйони мешканців. До землетруса рівень безробіття в республіці становив майже 60  відсотків. 80 процентів населення - за межею бідності, а кожен другий гаїтянин - неписьменний. 12% міського і 5 сільського населення хворі на СНІД.

  Попередній матеріал
  Пірати ведуть Asian Glory в океан
  Наступний матеріал
  Головну нагороду Гільдії режисерів США отримав фільм The Hurt Locker
  Теги: