Сирійська армія взяла штурмом місто на півночі країни [сюжет, відео]

  Сирійська армія взяла штурмом місто Джиср-еш-Шугур на півночі країни. Військові затримали кілька людей, повідомляє агенція РІА з посиланням на сирійські ЗМІ. Місцеві мешканці тікають до сусідньої Туреччини. Кордон вже перетнули сім тисяч людей.

  Ще стільки ж зосередилися на межі Сирії та Туреччини. Анкара звела для біженців наметове містечко, але воно розраховане лише на десять тисяч людей.

  У наметовому містечку кипить робота. Турки поспіхом встановлюють нові намети для сирійських біженців. Тільки за останню добу до тимчасового табору прибули більш як тисяча сирійців. Загалом утікачів із неспокійної країни нараховують до семи тисяч. Ситуація дедалі загострюється. Армія Сирії придушує силою будь-які спроби протестувати. За даними правозахисних організацій, за три місяці протистояння загинули тисяча триста мирних мешканців.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "У Сирії дуже неспокійно. Заворушення ширяться країною. Люди вимагають змін. Проте, влада придушує повстання силою. Я вже раніше просив президента Асада дозволити гуманітарним та правозахисним організаціям приїхати в країну".

  Сирійська влада натомість виправдовується. Мовляв, воює тільки проти озброєних угруповань, на яких покладає відповідальність за вбивство ста двадцяти правоохоронців у місті  Джиср-еш-Шугур. Державне телебачення напередодні показало вибухівки та зброю, які, нібито, вилучила під час операції у північному місті. Перевірити об`єктивність інформації неможливо. Журналістів та правозахисників до країни не пускають. Міжнародна спільнота засуджує дії сирійської влади. Євросоюз уже вніс відповідну резолюцію до Ради Безпеки ООН, у якій звинувачує президента Сирії у надмірному застосуванні сили. Раніше ЄС та США запровадили санкції проти правлячої верхівки. Зокрема, заморозила активи і заборонила в`їзд сирійським чиновникам.  

  Рамін Мехманпараст, речник іранського уряду: "Американцям ніхто не давав права втручатися у будь-яку країну, зокрема і в Сирію. Це буде великою помилкою з боку Вашингтона, якщо вони зважаться на військову операцію. Це може призвести до жахливих наслідків у регіоні. Наша особиста позиція така: Сирія впорається з внутрішніми проблемами сама". 

  Проти втручання ради Безпеки ООН у ситуацію Сирії також виступає Росія. Про це заявив ще два тижні тому міністр закордонних справ. Зокрема, Сергій Лавров закликав США та Євросоюз не заохочуати антивладні виступи і не пропонувати протестувальникам військову підтримку як, свого часу, Лівії.  Заворушення у Сирії не вщухають вже три місяці. Масовими протестами люди вимагали реформ. Президент Башар Асад частково пішов на поступки - зокрема, скасував надзвичайний стан, який діяв у країні 48 років поспіль. Проте, протестів це не спинило.

  Ганна Ільїних, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Герман заперечує, що українське правосуддя вибіркове
  Наступний матеріал
  Розгляд позову Литвина проти Мельниченка перервали
  Теги: