Сирія винна у злочинах проти людства

  Сирія винна у злочинах проти людства. Про це йдеться в оприлюдненій доповіді ООН. В організації закликають заборонити продаж зброї у країну.

  Сирійські військові та силовики - винні у тортурах, убивствах та ґвалтуваннях. Із такою заявою виступив голова спеціальної комісії ООН Пауло Пінейро. Його відомство розслідувало події, що відбувалися у Сирії з вересня по листопад поточного року. За даними показань більш ніж двох сотень жертв і свідків злочинів, експерти дійшли висновку: дії силовиків Сирії суперечать нормам міжнародного права і можуть кваліфікуватися, як злочини проти людства.

  Пауло Пінейро, голова спеціальної комісії ООН: "Ми побачили ознаки порушень прав людини, що були вчинені сирійською армією та силами безпеки. Зокрема, проти мирних демонстрацій та цивільного населення застосовувалася зброя, вдаючись до снайперського обстрілу".

  Після оприлюднення доповіді в ООН закликали якнайшвидше запровадити ембарго на продаж зброї до Сирії. Москва - заперечує. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров назвав пропозицію нечесною і закликав світову дипломатію не повторити лівійського сценарію.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Російської Федерації: "Мы знаем, как эмбарго на поставки вооружений действовало в Ливию, когда эмбарго, по сути дела, применялось только по отношению к поставкам для ливийской армии, а оппозиция получала это оружие. При чем, такие страны, как Франция и Катар публично заявили о том, что они это оружие поставляли".

  У жовтні Китай і Росія ветували резолюцію ООН, яка мала на меті засудити придушення демонстрацій у Сирії. Незважаючи на дипломатичну підтримку двох супер-держав, міжнародна ізоляція Сирії поглиблюється. Від початку року у збройних сутичках там загинули понад три з половиною тисячі людей. 

  "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Іранська поліція визволила 6 працівників британського посольства в Ірані
  Наступний матеріал
  Норвезький кілер Брейвік - психічно хворий
  Теги: