google.com/maps

Сирія віддала Росії в оренду на 49 років базу флоту в Тартусі

  Угода передбачає, зокрема, серйозне розширення російської інфраструктури в Сирії. У Москві вважають її кроком до повернення Росії на Близький Схід

  Сирія та Росія підписали угоду щодо оренди бази військово-морського флоту в порту Тартус на Середземному морі. Термін дії оприлюдненого в п'ятницю, 20 січня, договору становить 49 років, повідомляє DW.

  Документ також дозволяє заходження кораблів РФ у внутрішні води та порти країни, а також проголошує недоторканним майно Росії у Тартусі, йдеться в оприлюдненому на російському порталі правової інформації тексті договору. Він був підписаний 18 січня. 

  Крім того, російським військовим та їхнім сім'ям у Сирії гарантується недоторканність. Більше того, в разі відсутності заперечень сторін документ буде автоматично подовжений ще на 25 років. Угода передбачає розширення території та можливостей пункту забезпечення російського флоту в Сирії, зокрема для прийому до 11 кораблів водночас, у тому числі з ядерною зброєю. Російський флот гарантуватиме протиповітряну оборону Тартуса та захист з моря, а також допоможе Сирії у модернізації її військово-морських сил.

  Попередній матеріал
  Громадянин РФ намагався отримати український паспорт за хабар
  Наступний матеріал
  У Бухаресті вигорів нічний клуб: постраждали десятки людей – відео
  Loading...