Біло-червоно-білий прапор у Ризі
Біло-червоно-білий прапор у Ризі Мартіньш Стакіс/Twitter

"Символізує режим державного тероризму": у Ризі зняли державний прапор Білорусі

  Читайте по-русски
  Білоруський прапор вирішили замінити на "опозиційний" біло-червоно-білий стяг

  Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич разом із мером Риги Мартіньшем Стакісом замінили державний прапор Білорусі в середмісті латвійської столиці на біло-червоно-білий прапор.

  Як стало відомо, в центрі Риги встановлені прапори всіх країн-учасниць Чемпіонату світу з хокею, який проходить у країні з 21 травня по 6 червня. Був там і офіційний прапор Білорусі. Однак 24 травня після незаконного затримання в Мінську засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича місцева влада вирішила спустити білоруський стяг.

  "Прапор, який символізує режим, який здійснює державний тероризм, недоречний у міському середовищі Риги, тому ми його зняли!" – написав у власному Twitter мер Риги.

  Він також додав: "(Ми) піднімаємо прапор вільної Білорусі серед прапорів Чемпіонату світу з хокею. Цей прапор мені довірили політичні біженці з Білорусі". 

  Зауважимо, що біло-червоно-білий прапор був серед офіційних символів Білорусі протягом 1991-1995 років, а також у 1918-1919 роках в Білоруській народній республіці. Торік саме цей стяг став символом опозиції до Олександра Лукашенка, який захопив владу в країні.

  Нагадаємо, у Білорусі затримали засновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. В аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак, який летів з Афін у Вільнюс. Причиною посадки став сигнал про мінування. Про це повідомили на каналі NEXTA Live.

  Раніше генеральна прокуратура Білорусі звернулася до польської сторони з вимогою видати Степана Путила та Романа Протасевича, які є засновниками Telegram-каналів NEXTA й NEXTA Live, через їхню нібито "злочинну діяльність".

  Попередній матеріал
  Найманці РФ вгатили по українських силах під Авдіївкою зі 120-мм мінометів
  Наступний матеріал
  Україна готує рішення щодо зупинки авіасполучення із Білоруссю (оновлено)
  Loading...