5.ua

Світові ЗМІ обговорюють можливість розширення російської агресії

  Захоплення українських військових частин у Криму російськими окупантами й можливі варіанти подальшого просування армії Росії на захід стали головними новинами найвідоміших світових медіа. Західні ЗМІ попереджають – під загрозою перебувають східні та південні області України й навіть Молдова. Більшість ж російських медіа продовжують твердити, що жодної агресії збоку Кремля не було й не буде.

  Імовірний сценарій подальшого вторгнення російських військ в Україну та інші східноєвропейські країни аналізує у своєму головному європейському матеріалі британське суспільне мовлення ВВС. На думку його журналістів, армія Росії може загрожувати не лише українським східним і південним регіонам, а й Молдові. На сході цієї країни з дев'яностих років минулого століття існує невизнана республіка Придністров’я. Одним із можливих варіантів продовження агресії російських військ, як зазначає ВВС, і є вихід до Тирасполя.

  Американський новинарний телеканал CNN повідомляє, що Кремль на сході України головну ставку робить не на пряме військове вторгнення, а на загострення ситуації через масові акції протестів сепаратистів. Але цей сценарій, на думку журналістів CNN, може викрити місія спостерігачів ОБСЄ. Перші зі ста її членів уже почали прибувати до України. Вони вестимуть моніторинг дотримання прав людини саме у східних областях. Росія тривалий час блокувала направлення місії, але під тиском усіх інших країн-членів ОБСЄ була змушена піти на поступки.

  Про небезпеку поширення кримського сценарію на східні області України розповідає і телеканал Euronews. Його кореспонденти спираються на думку міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який напередодні відвідав Донецьк, та верховного представника Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон. Обидва дипломати вважають таку загрозу імовірною, але пообіцяли допомогти стабілізувати ситуацію за допомогою фінансової підтримки України.

  Міжнародний арабський телеканал "Аль-Джазіра" головною новиною на своєму сайті подає хронологію захоплення російськими солдатами частин української армії в Криму. На думку кореспондента цього медіа, незважаючи на заяви офіційного Києва про збереження військової присутності України на півострові, фактична окупація Криму перебуває на завершальній стадії.

  Спростовує інформацію про стягування Кремлем військ до кордону з Україною російський державний телеканал "Росія-24". Він наводить заяву заступника міністра оборони Росії Анатолія Антонова про те, що концентрації армійських частин біля українських східних областей немає. Повідомлення НАТО про зовсім інший стан справ міністр Антонов називає необґрунтованими, каже – у Кремля немає навіть намірів вторгатися в Україну. Про те, що військова агресія Росії проти України вже триває майже місяць – він не згадав.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Парубій: приїжджі екстремісти намагаються повторити кримський сценарій у 8-ми областях
  Наступний матеріал
  Звільнення Мамчура з російського полону не підтвердилось
  Теги:
  Loading...