5.ua

Огляд світової преси щодо Криму та ізоляцію Росії

  Про міжнародну ізоляцію Росії та скруту, в якій опинилася українська армія, нині пишуть світові медіа. У російських ЗМІ пишуть про вбивство Сашка Білого, про українців, які не поспішають добровільно здавати зброю, про наступ на російські канали, і про те, як у Гаазі Сергій Лавров з Андрієм Дещицею вперше сіли за стіл переговорів – на тому самому саміті, де Москву виключили з Великої вісімки.

  Західні медіа на "стіл переговорів" уваги не звернули, а от про ізоляцію Росії пишуть багато. Ситуацію у Криму теж не оминають увагою. Найбільше цими днями переймаються відступом української армії.

  "InternationalNewYork times" відображає переміщення військ на картах.Британська BBC на сайті детально розповідає, як одна за одною здаються і відступають бази, як міністр оборони Росії інспектує покинуті об'єкти, як нагороджує зрадника Березовського, що не пробув українським командувачем і кількох днів.

  Карти наступів та відступів у Криму та біля східних кордонів України розмістили на сайті авторитетної ІNТ.

  Як українська армія до такого докотилася – намагається розібратися впливовий "WallStreetJournal". Розлогу статтю починає із приголомшливого як для західної аудиторії факту: "У військовій техніці не було акумуляторів". Далі видання переповідає, як їх купували всією громадою. І нагадує: колись Україна мала семисотп'ятдесятитисячне військо і третій за величиною ядерний запас у світі. Армію, пояснюють, втратила через корупцію і недбальство, а від атомної зброї відмовилася добровільно, в обмін на гарантії територіальної цілісності з боку Заходу. Тепер же гаранти, зазначає "WallStreetJournal", не поспішають з допомогою.

  Чому ж так відбувається – підказує аналітик Крістофер Гіл: "Україна доводить, що міжнародні відносини – це не чорне і біле". На сторінках ліванської "DailyStar" він звинувачує у теперішній кризі Кремль, але зазначає: і Захід, і сама Україна поділяють частину провини.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Прикордонники не пустили до України 9 тис. підозрілих росіян
  Наступний матеріал
  Расмуссен: в НАТО занепокоєні нарощуванням російського контингенту біля кордону з Україною
  Теги:
  Loading...