Світова спільнота збирається на екстрені засідання щодо ситуації у Лівії

  Світова спільнота збирається на екстрені засідання щодо ситуації у Лівії. У Брюсселі зустрічаються міністри оборони ЄС. Спеціальне засідання скликає і НАТО. Проте, про військове втручання у події неспокійної африканської караїни наразі не йдеться – заявила верховний представник ЄС з питань безпеки Кетрін Ештон. Тим часом у Лівії з посади пішов генеральний прокурор. За повідомленнями іранських ЗМІ від батька відрікся і один із синів.

  Каддафі дедалі більше втрачає контроль над країною. Схід майже повністю перейшов на бік протестувальників. З- під контролю влади виходять і деякі західні міста.

  Від лівійського чільника відрікаються не лише близькі прибічники, а й члени родини. За повідомленнями іранського телеканалу прес-Тіві, син Муамара Каддафі Саїф - перейшов на бік повстанців. При цьому нащадок заявив, що батько не віддасть влади за будь-яких умов. Де саме перебуває Каддафі - наразі не відомо. Ситуація в Лівії неоднозначна. Подекуди лунають постріли та вибухи. Бльш-менш спокійно  хіба що у столиці Триполі.

  НАТО сьогодні збереться на екстрене засідання Альянсу, на якому обговорять ситуацію в Лівії. Про це заявив генсек Андерс Фог Расмуссен. Ще напередодні він говорив, що НАТО не втручатиметься до подій у неспокійній країні.

  Андерс Фог Расмуссен, Генеральний секретар НАТО: "Я скликаю екстрене засідання НАТО. Ми обговорюватимемо ситуацію у Лівії, але до цього я зустрінуся у Брюсселі з міністрами оборони ЄС і ми розробимо прагматичний план - чим ми можемо зарадити у цій ситуації".

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з питань безпеки: "Зустріч міністрів оборони Євросоюзу передусім зумовлена тим, що усі ми хочемо вирішити як краще владнати цю ситуацію. Я не думаю, що йтиметься про ймовірне військове втручання до Лівії".

  Водночас ЄС готує резолюцію щодо запровадження санкцій проти правлячого режиму Лівії.

  Мішель Еліот-Марі, міністр іноземних справ Франції: "Франко-британський проект, зокрема, передбачає резолюцію із запровадженням ембарго на постачання зброї та замороження активів правлячої верхівки Лівії. До справи має долучитися міжнародний кримінальний суд. Усі, хто причетний до масових убивст людей, мають відповісти. Досить говорити - треба діяти".

  Тим часом триває евакуація іноземних громадян з неспокійного регіону. Своїх громадян різні країни світу вивозять літаками та суднами. Італія готується до військової операції. Їхні громадяни у південо-східній частині країни не можуть самотужки дістатися місць евакуації. 

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Для евакуації громадян України з Лівії вилетів другий літак
  Наступний матеріал
  На Житомирщині святкують 140 років від дня народження Лесі Українки [репортаж, відео]
  Теги: