На Житомирщині святкують 140 років від дня народження Лесі Українки [репортаж, відео]

  25 лютого минає 140 років від дня народження Лесі Українки. Видатна поетеса народилася та прожила майже дев’ять років у місті Новограді-Волинському на Житомирщині. У помешканнях, які винаймала родина Косачів, створили два літературно-меморіальних музеї. Про спогади дитячих років письменниці матеріал Наталії Дехієвської.

  140 років тому у цьому будинку В Новграді-Волинському зробила свої перші кроки Лариса Косач. Єдине, що майже за півтора століття залишилося без змін, це стіни будинку.   

  Віра Римська, завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки: "1928 року мама Лесі Українки Ольга Петрівна відвідала наше місто. Переступивши поріг, показала куточок, де стояло ліжко Лесі Українки".

  Працівники музею  відтоворили кімнати за спогадами родини Косачів та їхніх численних друзів. З-поміж речей, які були у вжитку Косачів, автентичні  лише стілець до рояля та скриня.  

  Сергій Куценко, директор музею родини Косачів: "Скриня знаходилася у вжитку родини Косачів, належала Ользі, знаходилася у Києві, її реставрували і привезли сюди + матеріал, яким оздоблена скриня, залишився таким же, як був у ті роки".

  А ще, не виключають музейники, іграшка-рубель належала самій Лесі.

   Віра Римська, завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки: "Під час ремонту цього будинку нам вдалося на горищі серед мотлоху, зіпсованого гризунами, відшукати іграшку – дерев’яну праску. Експертиза засвідчила, що це річ Лесиного часу. Вона була поломана, старенька, ми її склеїли".

  Місце постійних прогулянок малої Лесі -  річка Случ та джерело, яке тепер називають Лесиним.

  Олена Тимощук: "Ми завжди беремо з цього джерела водичку. Наші старожили вважають цю воду цілющою. Я вже і сама повірила в це, тому що за роки смак води та її якість не змінюється".

  У восьмирічному віці Леся Українка виїхала з Новоград-Волинського у Луцьк. Уже дорослою, поетеса прагнула повернутися сюди. 

  Наталія Дехтієвська, Ігор Грач, Житомир, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Світова спільнота збирається на екстрені засідання щодо ситуації у Лівії
  Наступний матеріал
  У Триполі військові відкрили вогонь по демонстрантах
  Теги: