Світова преса обговорює загрозу громадянської війни в Україні

  Українські події залишаються топ-новиною для преси та новинних сайтів по усьому світу. На головній сторінці Сі-Ен-Ен кризі в Україні присвячено окремий розділ. Статей у ньому – з десяток. Найновіша – цитує першого українського президента Леоніда Кравчука: «Україна на межі громадянської війни».

  Ця ж теза, озвучена напередодні вранці на засіданні Верховної Ради, у заголовках британських видань «Ґардіан», «Телеграф», «Хаффінгтон Пост» та багатьох інших. ЗМІ намагаються прорахувати подальші варіанти розвитку подій і способи уникнути ескалації українського конфлікту. Найчастіше пишуть про необхідність подальших перемов влади та опозиції. Між тим, ані довіри протестувальників до обіцянок влади, ані єдності усередині самої опозиції – немає, зазначають медіа.

  Австрійські ЗМІ, які дотепер практично обходили Україну своєю увагою, оприлюднили у впливовому тижневику «Фальтер» – аж три статті про українські події. З аналізом причин та можливих наслідків протистояння і розслідуванням австрійських статків українських можновладців.

  У німецькій пресі – розлогі матеріали про учорашнє засідання Верховної Ради, що закінчилося ухваленням закону про амністію. А видання «Шпігель» присвятило статтю російському кредитові у 15 мільярдів і перспективі Києва його отримати у разі зміни влади.

  У польських медіа особлива увага – ухваленому Верховною Радою законопроекту про амністію, якому передували тривалі коливання у провладній фракції.

  А у «Нью-Йорк Таймс», між тим, надрукували есе українського письменника Юрія Андруховича «Любов і ненависть у Києві». Любов – до рідної землі, прагнення свободи, і неприйняття тих, хто хоче її обмежити або й відібрати. Саме ці емоції, на думку автора, тримають протестувальників на вулицях попри двадцятиградусні морози і спонукають простих киян допомагати мітингарям харчами, медикаментами і особистою підтримкою.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ПАРЄ хоче допомогти Україні, не втручаючись у внутрішні справи (оновлено)
  Наступний матеріал
  У Фастові звалили 6-метровий пам’ятник Леніну [відео]
  Теги:
  Loading...