5 канал

Світ попрощався із жертвами терактів у Франції

  Франція – у стані війни з терористами, але не з ісламом. Таке заявив у стінах парламенту голова французького уряду Мануель Вальс.

  До Сенату він прибув просто з церемонії прощання з поліціянтами, які загинули минулого тижня в протистоянні з нападниками на редакцію "Шарлі Ебдо" та кошерну крамницю.

  "Я – Шарлі" – слідом за мільйонами людей в усьому світі таку табличку підняв і герой нової обкладинки часопису "Шарлі Ебдо" пророк Мухаммед зі сльозою на обличчі, і підписом: "Ми всі пробачені". Особливий номер журналу – перший з часу нападу на редакцію, під час якого загинули восьмеро її співробітників – вийде цієї середи у друкованій та електронній формі. Його перекладуть англійською, іспанською, арабською, італійською та турецькою мовами, і продаватимуть у більш ніж двох десятках країн. Очікуваний наклад – до трьох мільйонів примірників.

  17-ро людей загинули минулого тижня у Парижі від рук терористів, що прикривалися ісламськими гаслами. Їхніми мішенями став сатиричний журнал і крамниця кошерних товарів. У перестрілках – перш ніж нападників знешкодили – загинули троє поліціянтів. На прощальній церемонії президент Франції нагородив їх найвищою відзнакою Французької республіки – орденом Почесного легіону.

  "Завдяки їм, завдяки вам усім свобода перемогла варварство... Декларація прав людини, рядки нашого гімну – це все не просто слова. Це – ідеї, ідеї, на яких стоїть Франція. Завдяки вам країна вистояла. Нехай живе республіка, нехай живе Франція!"

  Прощалися сьогодні і з чотирма французькими євреями, убитими у стінах кошерного супермаркету. На прохання рідних їх ховають у Єрусалимі.

  Слід не лити сльози, а захищати своїх громадян – заявив ізраїльський прем'єр, і зупинився у півслові від того, щоб закликати півмільйона французьких євреїв до виїзду в Ізраїль. "Євреї живуть у багатьох країнах, але глибоко в серці, я певен, вони знають – історична батьківщина у них одна", – запевнив Беньямін Нетаньяху.

  Франція ж запевняє – відповіла на атаки максимально професійно. У стінах Сенату голова уряду пообіцяв запровадити нові заходи безпеки, зокрема – в інтернеті та на транспорті. А окрім того, подбати, щоби якомога менше молодих французів ставали на шлях екстремізму.

  Мануель Вальс зазначив: "Чи це війна? Якщо відповідь має якесь значення, то так, Франція введе війну проти джихадистів, проти радикалів. Але ми не воюємо проти релігії! Франція захищає і тих, хто вірить, і тих, хто ні. Республіка знайде, чим відповісти терористам".

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В столичному метро через недофінансування обмежили швидкість руху поїздів
  Наступний матеріал
  Порошенко підпише завтра указ про нову хвилю мобілізації

  Франція прощається із убитими поліціянтами

  За жарт про Charlie Hebdo проти французького коміка порушили кримінальну справу

  Франція розпочинає часткову мобілізацію через терористичну загрозу

  Марші єдності по всій Франції зібрали 3,7 млн людей - ЗМІ