Світ гостро засудив дії Ізраїлю проти "Флотилії свободи"

  Десятки держав і міжнародних організацій гостро засудили дії Ізраїлю проти "Флотилії свободи". Мусульманські держави охопили масові протести. На вулиці вийшли мешканці Туреччини, Єгипту, Йорданії, Ливану і палестинських територій. Ізраїльських послів викликають для пояснень. ООН скликає термінове засідання Ради безпеки. Занепокоєні інцидентом у Євросоюзі, США та Росії. Політики вимагають від Ізраїлю розслідувати інцидент. І, користуючись нагодою, вкотре просять послабити блокаду сектора Ґаза.

  Мешканці арабських держав обурені нападом Ізраїлю на кораблі з гуманітарною місією для сектора Ґаза. Сотні тисяч людей у різних країнах - вийшли на вуличні акції протесту. Більшість із них відбуваються під міністерствами закордонних справ та посольствами Ізраїлю. Не мовчить і влада - послу Ізраїлю в Єгипті - вручили ноту протесту. Викликали для пояснень і ізраїльського амбасадора у Туреччині, свого ж посла з Ізраїлю - відкликали. Офіційна Анкара обурена найбільше. Адже стрілянина відбулась саме на кораблі під турецьким прапором. І, за попередніми даними, найбільше серед загиблих - саме громадян Туреччини.

  Шок і занепокоєння висловлює і Євросоюз. Більшість європейських політиків, що зробили заяви з приводу інциденту - засуджують стрілянину, а також закликають світову спільноту примусити Ізраїль зняти блокаду із сектора Ґаза.

  Засудив напад і Білий дім. Адміністрація президента США висловила жаль із приводу загибелі людей, і закликала до розслідування. Цього ж вимагає і Організація Об`єднаних Націй, яка скликає термінове засідання Ради безпеки. Незважаючи на гостру реакцію світової спільноти, Ізраїль винуватить у інциденті організаторів акції, і запевняє, що відповідав на напад із боку учасників гуманітарної місії. 

  Нонна Стефанова, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Правозахисники: влада намагається ускладнити проведення акцій протесту
  Наступний матеріал
  Винна терапія набуває популярності в італійській Тоскані
  Теги: