Світ допомогає Гаїті подолати наслідки землетрусу (РОЗШИРЕНО)

  Вантажні літаки з усього світу прибувають на Гаїті. Вони доправляють до зруйнованої землетрусом країни найнеобхідніше - їжу, воду та ліки. За різними оцінками, кількість загиблих у країні може становити від п`ятдесяти до ста тисяч. За попередньою інформацією українського МЗС, серед жертв землетрусу на Гаїті - наших співвітчизників немає.

  Під завалами будинків на Гаїті все ще перебувають люди. Три тисячі місцевих правоохоронців та міжнародних миротворців розчищають вулиці та намагаються скоординувати рух транспорту зруйнованими вулицями. В країні бракує найнеобхіднішого. Організація "Червоний хрест" офіційно оголосила про те, що у лікарів закінчилися ліки. Провідні країни світу вже оголосили про виділення коштів. Одна з перших - Японія.

  Хірофумі Хірано, речник уряду Японії: "Наша країна вирішила виділити 5 мільйонів доларів фінансової допомоги. Ми співпрацюємо з міжнародними організаціями, щоби Гаїті отримало кошти якнайшвидше. Крім цього ми передаємо на острів намети та інше обладнання".

  Зі США до аеропорту Порт-о-Пренс уже прибув перший вантажний літак. На його борту - команда рятувальників. Очікують на Гаїті спеціалістів і з іншого краю планети. Китайський уряд відправив півсотні рятувальників. Вони мають допомогти у пошуках людей під завалами.

  Цзян Ю, речник міністерства закордоних справ Китаю: "Ми щиро співчуваємо мешканцям Гаїті. Ми відправили допомогу. Наші рятувальники допомагатимуть гаїтянам, а також пересвідчаться, що з китаськими громадянами, які перебувають на острові, все гаразд".

  Епіцентр землетрусу, потужністю майже 6 магнітуд, був лише за 10 кілометрів від столиці країни, Порт-о-Пренса. Нині багато з 4-х мільйонів мешканців міста та околиць залишилися просто неба. Влада поки що не може назвати бодай приблизні цифри про загиблих та поранених. Утім визнають, що йдеться про десятки тисяч померлих. Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Папа Римський зустрівся із жінкою, яка торік збила його з ніг
  Наступний матеріал
  Барикади з трупів на вулицях гаїтянської столиці (РОЗШИРЕНО)
  Теги: