Барикади з трупів на вулицях гаїтянської столиці (РОЗШИРЕНО)

  Барикади з трупів на вулицях гаїтянської столиці. Зневірені дюди влаштували протест у Порт-о-Пренсі. Люди трупами блокували автошляхи. У такий спосіб вони вимагають допомоги. Хоча руйнівний землетрус на Гаїті стався більше двох діб тому, але й досі невідома точна кількість загиблих та постраждалих. А тим, хто вижив, бракує найнеобхіднішого.

  Барикади з трупів на щонайменше двох автошляхах у Пор-о-Пренсі. У такий спосіб гаїтяни протестують проти затримок допомоги і просять більше підтримки. Постраждала від землетрусу столиця Гаїті і нині завалена тілами. У братській могилі вже поховані більше семи тисяч людей, але рук не вистачає, ані для вшанування мертвих, ані для допомоги живим. Медики застерігають: кількість загиблих може різко зрости у наступні години. Адже сотні важко поранених ще не отримали допомоги, окрім того, тисячі людей залишаються під завалами. Наступна доба - критична для їхнього порятунку.

  Джон Холмс, координатор ООН з надання екстреної допомоги: "Давайте будемо реалістами: пройдуть дні, а може й тижні, поки ми нарешті отримаємо чіткі дані про загиблих та поранених. Я знаю, що Вас це шокує, нам теж нелегко змиритися. Але найважливіше, це те, що ми все одно не здатні допомогти усім постраждалим".

  Десятки тисяч, які вижили, голодують та не мають питної води. Бракує рятувальників, тож люди самі беруться відкопувати сусідів та родичів. І хоча на Гаїті постійно сідають літаки із гуманітарною допомогою, країна із цим потоком не справляється. В аеропорту не встигають розвантажувати літаки, хоча й приймають лише лайнери з допомогою. Благодійні організації закликають допомагати не речами, а грошима. Адже намети та одяг не розповсюджують через руйнування, натомість потрібні ліки та очисне обладнання.

  Пі-джей Кроулі, Речник Держдепартаменту США: "Звичайно, це число постійно зростає, але за нашими підрахунками щонайменше тридцять країн надають Гаїті суттєву допомогу, яка вже доправлена до країни або ж на шляху туди. Не лише США збільшують свою підтримку, але й уся міжнародна спільнота".

  Мешканці Гаїті не будуть забуті - заявив президент США. Барак Обама пообіцяв провести  наймасштабнішу рятувальну операцію. У найближчі дні на Гаїті вирушать три з половиною тисячі солдатів США та більше двох тисяч морських піхотинців. Пізніше туди ж відправлять дивізію американських ВПС. Благодійні вантажі та рятувальників доправляють Росія, Канада, Венесуела, країни Євросоюзу та багато інших держав. Кампанію зі збору коштів вже розпочав Червоний Хрест. Погодилися виділити кошти МВФ та Світовий банк.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Світ допомогає Гаїті подолати наслідки землетрусу (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Судове засідання у справі І. Дем`янюка відклали
  Теги: