Прапор Нідерландів
Прапор Нідерландів prapora.com

"Свято демократії": Нідерланди сказали "ні поганому зразку популізму" – Рютте

  Марк Рютте висловив задоволення результатом своєї партії на виборах

  Консервативно-ліберальна "Народна партія за свободу та демократію" (VVD), лідером якої є чинний прем'єр Марк Рютте, посіла перше місце на парламентських виборах, які відбулись в Нідерландах напередодні, 15 березня.

  Згідно з даними підрахунку 93% голосів виборців, VVD отримала 21,3% та отримає 33 місця у 150-містному парламенті. Другою фінішувала правопопулістська "Партія за свободу" (PVV) Геерта Вілдерса – 13,1% (20 мандатів). 12,4% здобула партія "Християнсько-демократичний заклик" (19 місць), а 12,1% - партія "Демократи 66" (19 місць).

  Решта мандатів буде розподілена між дрібнішими партіями, адже, згідно з виборчою системою Нідерландів, навіть дрібні політичні сили, за умови набрання необхідної кількості голосів, можуть здобути мандати у парламенті та відігравати у майбутньому важливу роль при формуванні коаліції та уряду.

  Для формування коаліції прем'єру Рютте потрібно заручитись підтримкою 76 депутатів парламенту. Партії VVD, CDA та "Демократи 66" раніше виключили можливість входження до коаліції разом з правопопулістською PVV.

  Марк Рютте висловив задоволення результатом своєї партії на виборах, назвавши день голосування "святом для демократії". За його словами, виборці Нідерландів сказали "ні" "поганому зразку популізму", маючи на увазі результат правопопулістської партії Вілдерса. Натомість сам Вілдерс заявив, що його політична сила є переможницею виборів. "Ми належимо до переможців виборів, але, звичайно, ми залюбки стали б більшою партією", – наголосив політик.

  З перемогою на виборах привітала Марка Рютте федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель. "Я очікую на продовження нашої співпраці, як друзів, сусідів та європейців", – зазначила вона у телефонній розмові з Рютте.

  Президент Франції Франсуа Олланд назвав результат правлячої партії VVD "чіткою перемогою над екстремізмом". За його словами, відкритість, повага до інших та віра в об'єднану Європу є єдиною можливою відповіддю на націоналізм та роз'єднаність.

  Голова фракції Зелених у Європарламенті Райнгард Бютікофер назвав результат виборів у Нідерландах гарним знаком перед президентськими виборами у Франції та парламентськими виборами у Німеччині, які відбудуться пізніше цього року. "Після виборів в Австрії це вже другі вибори протягом останнього року, на яких сподівання авторитарних популістів на перемогу зазнали фіаско", – наголосив політик.

  Читайте також: У Нідерландах проходять парламентські вибори, ціна питання – вихід з ЄС

  Попередній матеріал
  На Донеччині внаслідок обстрілу отримали поранення дві цивільні особи
  Наступний матеріал
  "Дуже хочу, щоб винні опинилися за ґратами" – Гройсман про зловживання в Держспоживслужбі
  Loading...

  Нідерланди прагнуть деескалації конфлікту з Туреччиною, але заяви Ердогана цьому не сприяють – Рютте

  Міжнародний скандал: у Нідерландах пояснили, чому випровадили міністра Туреччини

  Порошенко розповів, коли відбудуться парламентські вибори в Україні

  Очільники Європейської Ради та Єврокомісії підтримали Нідерланди в конфлікті з Туреччиною

  У Нідерландах проходять парламентські вибори, ціна питання – вихід з ЄС

  "Ці люди вирішуватимуть долі суддів": у Києві обирали кандидатів до Вищої ради правосуддя