Сьогодні, 15 березня 2017 року, в Нідерландах відбудуться вибори до парламенту. За 150 місць в парламенті борються 28 партій, однак головна боротьба розгорнеться між двома. Основні претенденти на перемогу – праволіберальна "Народна партія за свободу і демократію" чинного прем'єр-міністра Марка Рютте і ультраправа "Партія свободи" Герта Вілдерса, що виступає проти імміграції та ісламу. Про це повідомляє BBC.
Рютте говорив, що вибори – це можливість для виборців "перемогти поганий вид популізму". Вілдерс має намір вивести Нідерланди зі складу Європейського Союзу, закрити всі мечеті і заборонити Коран.
Як зазначає "Європейська правда", під час останніх дебатів Вілдерс заявив, що вихід Нідерландів з Євросоюзу буде "найкращим, що може з нами статися". Рютте на це відповів, що "Nexit" обійдеться втратою 1,5 мільйона робочих місць і створить "хаос". Рютте виключив можливість коаліції з правопопулістською "Партією свободи" Вілдерса. За його словами, іміджу Нідерландів у світі може бути завдано великої шкоди, якщо ультраправі виграють вибори. Більшість виборчих дільниць відкрилися о 7:30 за місцевим часом і працюватимуть до 21:00. Через п'ятигодинну різницю в часі виняток становитимуть ділянки на трьох островах Карибського моря – Бонейр, Сінт-Естатіус і Саба, які є особливими громадами Нідерландів.
Останні соцопитування свідчать, що консервативна і націоналістична партії Нідерландів можуть отримати додаткові п'ять місць у парламенті на наступних парламентських виборах на тлі дипломатичного скандалу з Туреччиною.
Як повідомляв 5.UA, конфлікт між Анкарою та Амстердамом спалахнув 11 березня, після того як влада Нідерландів вирішила не пускати в країну голову МЗС Туреччини. Мевлют Чавушоглу мав прилетіти в Роттердам у суботу, але його літаку не дозволили сісти. Турецький дипломат прямував туди агітувати турецьку діаспору перед референдумом, запланованим на квітень. Плебісцит має затвердити зміни до Конституції, що посилюють повноваження президента Ердогана. Не пустили до Нідерландів і міністра сім'ї та соцполітики Туреччини Фатімe Кайю. Жінка вирішила поїхати до Нідерландів вже з початком скандалу. Однак до Роттердама так і не доїхала – її затримала місцева поліція.