Сутички сербського населення і миротворців на півночі Косова

  Влада Сербії вирішила перервати переговори з самопроголошеною республікою Косово. Так Белград відреагував на конфлікт, що трапився напередодні на сербсько-косовскому кордоні. На КПП Ярине сталася сутичка між сербськими протестувальниками та миротворцями ООН. Поранені - 2 десятки людей.

  20-ро поранених - 16-ро косовських сербів і четверо миротворців. Так закінчилася напередодні сутичка між силами НАТО та протестувальниками на КПП Ярине. Інцидент стався через прикордонний пост. Приштина хоче повернути його під свій контроль та намагається силою завести туди своїх прикордонників. Незгодні серби - зводять барикади. Хто напередодні розпочав агресивні дії - неясно. За версією миротворців, один із протестувальників намагався викрасти у них зброю, його поранили. Після цього протестувальники почали жбурляти в правоохоронців саморобні гранати. Військові ж - захищалися.

  Ральф Адамец, представник миротворчої місії: "Ми - не політики, ми просто солдати. Якщо ми бачимо загрозу ззовні - ми діємо, як військові. І надалі ми робитимемо так само".

  Миротворці запевняють - застосовували тільки сльозогінний газ та гумові кулі. Утім, проти цієї версії свідчать пробоїни від куль на каретах швидкої допомоги, які забирали постраждалих. Хірурги, котрі оперували поранених, заявляють, що під час сутички стріляли бойовими набоями.

  Мілан Яковлевич, головний лікар: "Я не знаю, чи стріляли миротворці гумовими кулями. Усі люди, яких привезли до нас, мають вогнепальні поранення, тож під час конфлікту хтось застосовував бойові набої".

  На думку аналітиків, застосування сили миротворцями загострить ситуацію в регіоні. Євросоюз закликає військових структури "Сил для Косова" до стриманості, та виступає проти насильницьких методів розв`язання конфлікту.

  Ніколас Хоутон, речник місії з права та юстиції в Косові: "На КПП Ярине стався серйозний інцидент, є поранені. Ми вважаємо - не можна вдаватися до насильства. Люди мають лишатися спокійними і діяти відповідально, а також дотримуватися законів".

  Ситуація у північних районах Косова, населених переважно сербами, загострилася наприкінці липня. Тоді приштинська влада намагалася встановити контроль над адміністративним кордоном із Сербією. На знак протесту етнічні серби на півночі Косова заблокували дороги до прикордонних КПП.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Невідоме небесне тіло зруйнувало будинок у Буенос-Айресі
  Наступний матеріал
  На Закарпатті Держмитниця провела змагання службових собак
  Теги: