На Закарпатті Держмитниця провела змагання службових собак

  Змагання між службовими собаками влаштували кінологи поблизу Ужгорода. Зі 130 учасників - лише 17 інструкторів та їхні чотирилапі вихованці дійшли до фіналу. Поряд з вівчарками, спанієліями та лабрадорами, які працюють на українській митниці, стануть й англійські біглі.

  5-місячні сестри Лана та Бессі живуть у різних господарів, але дресируються разом. Власники переконують - з них мають вийти висококласні пошукові собаки. Англійський бігль – нова порода в митній справі, та, поруч з іншими чотирилапими, вже непогано себе зарекомендував.

  Степан Гелер, старший інспектор-кінолог Чопської митниці: "Перш за все, вона тільки тим цікава, що це перші собаки на Україні, які Митна служба взяла собі на кінологічну службу, по-друге, це дуже хороші стайові собаки - охотнічі, а по-третє, вони дуже милі, і дуже хороші, я думаю це такі собачки, з якими можна і дружити, і працювати".

  Пошукові змагання на першість Митної служби - це не азартне видовище. Професійну відповідність, а відтак - і контракт на службу в митних органах отримує далеко не кожен пес. Кінологи ще в ранньому віці у цуценят розглядають необхідні пошукові якості і відбирають кандидатів для дресирування та служби на митниці.

  Ігор Калєтнік, голова Держмитслужби України: "Ми вважаємо, що робота в кінологічному центрі, кінологічній службі і в кінологічному центрі державної митної служби - це надзвичайно має бути почесно, це елітні підрозділи, які тільки почали своє формування. Я думаю, що до кінця 2012 року у нас буде біля 500 кінологічних команд".

  Фінальний етап кінологічних змагань включає кілька важливих експериментів. Собаки мають відшукати у різних схованках наркотики. Окрім того, серед завдань також пошук зброї та контрабандних цигарок. 

  Андрій Гадяченко, кінолог Сумської митниці: "Все собаки, которые там стояли - 17, работают все идеально, все заслуживают первое место, но сегодня выпало такое. В декабре Муха третье место заняла в Днепропетровске, сейчас второе, ну, дальше будем смотреть, будем стремиться к первому месту".

  Цьогорічними переможцями кінологічних змагань стали команди Львівської, Сумської та Чопської митниць. Вони отримали переможні кубки та додатковий пайок для собак. 

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5-й канал.

  Попередній матеріал
  Сутички сербського населення і миротворців на півночі Косова
  Наступний матеріал
  В Німеччині інспектори єврокомісії обшукали офіс "Газпрому"
  Теги: