Сутички під стінами грецького парламенту

  Сутички під стінами грецького парламенту. Молодики у масках атакували мітинг комуністів. У бік протестувальників - полетіло каміння та пляшки із запалювальною сумішшю. Поліція - застосувала сльозогінний газ. Попри інцидент, десятки тисяч людей залишаються на площі. Вони хочуть зірвати остаточне ухвалення "ощадливої реформи". У першому читанні - її затвердили напередодні. Менш як за добу потому - міжнародні кредитори пообіцяли видати Греції шостий транш - 8 мільярдів євро. Про це повідомляє агенція Ройтерз, яка отримала чернетку звіту ревізорів із так званої "трійки".

  Голосування призначили на вечір, але його противники збираються під парламентом - з досвіта. На площі - тісно від людей з плакатами. Профспілки обіцяють перевершити вчорашній рекорд, коли до протестів - за їхніми словами - долучилися 200 тисяч людей. Щоправда, за даними поліції, людей було у тричі менше. Але вона - готуються до нових масових виступів. До пильності правоохоронців закликає і напруження в натовпі, і наслідки вчорашніх сутичок. За ніч із вулиць не встигли прибрати бите скло та сміття. В повітрі і досі відчутний запах сльозогінного газу.

  За межами парламентської площі центральні квартали Афін - наче вимерли. У розпал протестів - навіть вдень - сюди не їдуть. Тим більше - транспортники долучилися до дводенного страйку. Як і школи, міністерства та лікарні. Страйкують - також юристи та охоронці в`язниць.

  Протестувальник: "Ми не дамо ухвалити цей документ. Ми не дамо повернути наше трудове законодавство на сторіччя в минуле".

  І профспілки, і опозиція стверджують - затягування пасків б`є по населенню - без жодної користі для країни. Адже, попри усі попередні заходи економії, Греція не може подолати рецесію уже третій рік.

  Непопулярні реформи передбачають, зокрема, масові скорочення бюджетників та зменшення їхніх зарплат на 20%. Під впливом народного невдоволення, навіть депутати із правлячої партії - виступають проти скорочень. Шістьох за таку позицію - виключили із Соціалістів. Тепер у прем`єр-міністра Георгіса Папандреу - перевага над противниками усього в 4 голоси. Чи вистачить її для затвердження законопоректу, покаже вечірнє голосування. Але й ухваливши документ, уряд ще муситиме його реалізувати.

  Протестувальниця: "Затвердження закону - це одне, а ось його впровадження - геть інше. Нехай тільки спробують! Ми порвемо цей папірець! "

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столичні активісти виступили проти свавілля правоохоронців
  Наступний матеріал
  Каддафі загинув під час штурму Сирта
  Теги: