Судно "Рена" і досі забруднює воду та узбережжя Нової Зеландії

  Минуло майже два тижні, а витік нафти на пошкодженому контейнеровозі так і не вдається ліквідувати. Судно "Рена" і досі забруднює воду та узбережжя Нової Зеландії. Заважає рятувальникам - погода. Поривчастий вітер та потужні хвилі можуть разламати судно навпіл і тоді екологічної катастрофи не уникнути. Позаяк на Рені є контейнери з хімікатами, які можуть завдати ще більшої шкоди довкіллю ніж витік нафти з тріщини контейнеровоза.

  Спроби фахівців відкачати нафту з пошкодженого контейнеровоза поки що не увінчалися успіхом. Пляма постійно збільшується. І надалі рухається до новозеландських берегів. Загалом з аварійної Рени вже витікло 350 тонн нафти. На заваді ліквідаторам наслідків аварії стоїть штормова погода. Роботи постійно доводиться призупиняти через хвилі та потужний вітер, які можуть призвести до розколу судна навпіл. 

  Брюс Андерсон, менеджер рятувальної операції: "Коли судно сідає на рифи і зазнає ушкоджень, важко ліквідовувати наслідки. Адже воно може розколотися, як у цьому випадку, тому треба бути обережними і прораховувати кожен крок операції". 

  Окрім аварійної тріщини, звідки витікає нафта, Рена небезпечна ще й тим, що на її борту сотні контейнерів з різним вантажем, зокрема і  хімікатами. У воду вже впали близько сотні ящиків, адже, коли контейнеровоз сів на рифи, він нахилився на один бік. Новозеландська влада назвала інцидент екологічним лихом. Позаяк, на березі й у воді вже загинули сотні риб та птахів.

  Філ Хітлі, Міністр рибної промисловості: "Для нас важливо зберегти свою репутацію, так званий рибний імідж. Адже люди, які купують нашу продукцію, мають бути впевнені у тому, що товар безпечний і його можна вживати без шкоди для здоров`я."

  Рена сіла на рифи 6-го жовтня за двадцять кілометрів від новозеландського узбережжя. Судно зазнало ушкоджень і з тріщини почала витікати нафта. Компанія-власниця Рени вже вибачилася за інцидент, який призвів до забруднення води і пляжів поблизу міста Тауранга. Капітана та помічника контейнеровоза - заарештували. Їм закидають неналежне виконання своїх обов`язків. За новозеландськими законами їм загрожує штраф або позбавлення волі на 12 місяців.

  Ганна Ільїних "5 канал".   

  Попередній матеріал
  Потужні повені в Центральній Америці: 74 людини загинули
  Наступний матеріал
  Центр Бені-Валіда захопили сили Перехідної національної ради Лівії
  Теги: