Судно “Фаїна” рухається до Кенії

  Судно “Фаїна” почало рухатися до Кенійського порту Мумбаса. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на речницю Президента Ірину Ванникову. Близько трьох годин тому на "Фаїні" запустили основний двигун. Спершу він працював на малих обертах, до того ж екіпаж мав проблему із підняттям якора, бо його механізм пошкодили пірати. З Мумбаси моряків доправлять в Україну, де вони проходитимуть медичну реабілітацію.

  Її сину лише 22 роки а він вже став спражнім чоловіком. Так про стюарта Фаїни розповідає його мама. Для Роланда Мгеладзе це була його лише друга морська подорож. Відтоді, як сина захопили в полон жінка весь час провела у Києві оббиваючи пороги державних кабінетів. Хороших новин дочекалася лише після 133 днів увязнення.

  На Батьківщину моряки Фаїни зможуть потрапити не раніше ніж за тиждень. Близько чотирьох днів їм знадобиться, щоб дістатися до Кенійського порту Момбаса. Весь цей час Фаїну супроводжуватимуть американські військові кораблі. В порту українці мають передати вантаж Кенійській владі. Потому колишніх бранців доправлять до Києва.

  Зустрічати моряків у кенійському порту збираються українські психологи - фахівці харківського інституту катастроф. Родичі бранців - категорично проти. Побоюються, що морякам перепрограмують мізки. Тому пропонують на зустріч відправити батьків, або людей яким ті довіряють. В українському РНБО таку можливість відкидають. Кажуть в такій ситуації без фахових психологів не обійтися. Окрім того по прибутті додому моряки мають пройти курс реабілітації.

  Аби убезпечити Українські судна від піратських захватів, РНБО збирається направити на НАТІвські патрульні кораблі вітчизняних спецназівців. Самостійно мститися піратам не будуть. Кажуть такими діями можна лише нашкодити українським морякам. Приклад - нещодавнє звільнення судна Сіріус Стар. Після передачі викупу французький спецназ знищив усіх піратів. Грошей не знайшли. А от корсари пообіцяли жорстоко мститися французам на морі.

  Небезпечне випробування для моряків Фаїни тривало більше 4-х місяців. Їхній корабель захватили 25 вересня. На борту серед більш як 20-ти членів екіпажєу було 17 українців. Капітан суднА- громадянин Росії, помер одразу після захоплення - від серцевого нападу. Решта весь цей час провели у каюті розміром 12 квадратних метрів.

  Роман Сухан. Андрій Білоножко, 5 канал

  Попередній матеріал
  На "5 каналі" стартує проект "Ранок на П`ятому"
  Наступний матеріал
  Прокуратура визнала незаконним платний в`їзд до Києва
  Теги:
  Loading...