Суд визнав недійсним референдум про імпічмент президента Румунії

  Політична криза у Румунії. Конституційний суд країни визнав недійсними результати референдуму про імпічмент президента, Траяна Бесеску.

  За усунення чинного президента з посади висловилися 87 відсотків виборців. Втім, явка становила усього 46 відсотків при необхідних 50-ти плюс один голос. Опозиція заявила, що влада навмисне завищила кількість виборців у країні, щоби не визнати результатів плебісциту. Румуни ж на таке рішення суддів відреагували протестами. 

  Відсторонити чинного главу держави від влади ще на початку липня вирішив парламент держави. Ініціювала імпічмент опозиція. Депутати звинуватили Бесеску у зловживанні владою і гостро критикували його антикризові заходи.

  Протестувальник: "Гадаю, нам доведеться оточити президентський палац, бо немає іншого способу не дозволити Бесеску повернутися. Він мусить піти від влади, лише тоді ми заспокоїмось". 

  Протестувальниця: "Єдиним гідним виходом для президента зараз було б добровільно піти у відставку. Понад сім мільйонів румунів висловилися за це під час референдуму. Незрозуміло, чому Конституційний суд так довго зволікав перед тим, як визнати те голосування недійсним. Зрештою, судді ухвалили політичне рішення. Але вони мають перейматися насамперед справедливістю і правосуддям, а не політикою".

  Попередній матеріал
  Кучма: "мовний" закон не працює на національну ідею
  Наступний матеріал
  Винуватець стрілянини на прем`єрі "Бетмена" у США - психічнохворий
  Теги: