Суд почав розгляд справи про позбавлення Берлусконі недоторканності

  Конституційний суд Італії почав розгляд справи про позбавлення прем`єр-міністра Сильвіо Берлусконі недоторканності. У політика можуть забрати імунітет від судового переслідування і відправити у відставку.

  Скандального політика звинувачують у наданні хабара британському юристу Девіду Мілсу за неправдиві свідчення. Мілс допомагав Берлусконі ухилятися від виплати податків у офшорних зонах. У лютому його засудили до чотирьох з половиною років ув`язнення - за корупцію.

  Алессандро Пасе, експерт з конституційного права Італії: "Коли мені кажуть, що прем`єра звинувачують несправедливо, а ЗМІ жаліють його – я дивуюся. Як же ця людина могла зробити те, у чому його звинувачують? Як він міг вийти за межі своїх повноважень, адже це – посадовий злочин. Його мають судити, як звичайну людину".

  Прокурори вимагають забрати у прем`єра його імунітет. Він відповідає – недоторканність дозволяє йому, не відволікаючись на судові позови, керувати країною. А якщо служителі Феміди позбавлять прем`єра цього привілею, йому доведеться піти у відставку.

  Гаетано Пекорелла, адвокат Сильвіо Берлусконі: "У нас є нові важливі деталі. Сподіваюсь, суд абстрагується від політики і розглядатиме справу лише у контексті законності".

  Останнім часом репутація італійського прем`єра погіршилася. Політика неодноразово звинувачували у корупції. Крім того, осуд широкого загалу спричинили скандали політика з жінками. Через них дружина прем`єра подала на розлучення. За її словами, над Сильвіо насміхається весь світ і це вже ніяк не виправиш. 

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Святошинським двірникам завинили 11 млн грн
  Наступний матеріал
  Названо Нобелівських лауреатів з фізики (репортаж)
  Теги: