Суд дозволив мешканцям Вашингтона вільно носити зброю (РЕПОРТАЖ)

  Гучне рішення від Верховного Суду США. Мешканці Вашингтона - віднині вільно можуть носити зброю. Вирок винесли за поданням одного американця. Чоловік твердив, що заборона зброї - обмежує його права і свободи. Нинішній вердикт може серйозно вплинути на законодавство Штатів.
  Охоронець на ім`я Дік Хеллер може змінити американську законодавчу систему. Верховний Суд країни задовольнив його позов та скасував заборону на носіння вогнепальної зброї у місті Вашингтон. Позивач стверджував, що закон порушує його громадянські права. І якщо він носить зброю на роботі, то, відповідно, може це робити вдома і на вулиці. Рішення Конституційного суду підтримало чимало юристів.

  Алан Гура, адвокат: "Верховний Суд зробив свою справу. Він скасував закон, що зазіхав на свободи громадян США. Саме для таких спірних моментів існує правова система".

  Питання щодо вільного носіння зброї в США - одне з найболючіших. Правозахисники досі сперечаються через так звану другу поправку до Конституції. Її ухвалили ще 1791-го року. Тлумачення юристів з різних штатів - відмінні: одні кажуть - зброю можуть носити всі громадяни. Інші твердять - її дозволено лише силовим структурам. У Вашингтоні носити зброю можна з 1976-го року. Як стверджує місцева влада, скасування заборони спричинить спалах насильства на вулицях.

  Адріан Фенті, мер Вашингтона: "Хоч я і поважаю рішення Верховного Суду, проте переконаний - таке рішення призведе до більшої кількості зброї на вулицях міста, до спалаху насилля".

  Носити вогнепальну зброю - за різних законодавчих обмежень - дозволено практично в усіх штатах країни. Втім, як стверджують експерти, доступні кольти та вінчестери - часто призводять до трагічних наслідків, таких, як масові убивства в американських школах. Так, за останні двадцять років у школах та універститетах США сталося більш як сто випадків стрілянини, в яких загинули понад тисячу людей.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.47Мб)

  Попередній матеріал
  Міністра сільського господарства Латвії можуть звільнити через молочну кризу
  Наступний матеріал
  У Північній Кореї показово знищили частину ядерного реактора
  Теги:
  Loading...