Студенти оркестру Принстонського університету грають на ноутбуках і планшетах [відео]

  Без нот і диригента. Так грають студенти оркестру Принстонського університету. Кажуть - їхня музика - експериментальна. Тому і на її виконання учасники колективу дивляться інкше.

  Замість струнних і духових інструментів - музиканти цього експериментального колективу з Нью-Джерсі грають на ноутбуках і планшетах. Але попри використання нових дівайсів називають свій колектив традиційно - оркестром.

   Джеф Снайдер, співдиригент оркестру лептопів: "Ми не виконуємо традиційний оркестровий репертуар, не граємо на електронних інструментах Бетховена чи щось таке. Ми створюємо нові твори. А оркестром називаємося тому, що всі разом виходимо на сцену грати електронну музику, і робимо це за допомогою комп`ютерів".

   Оркестр лептопів складається зі студентів курсу електронної музики Принстонського університету. Але на відміну від традиційних колективів половину партій тут виконують програмісти.

   Денні Раян, студент Принстонського університету: "Хотіти створювати музику - природне людське бажання. І так само абсолютно природно робити її за допомогою комп`ютерів, за якими людство проводить купу часу".  

   Ідея засновників оркестру - поєднувати звуки, які не почуєш у природі. Виконують таку музику в спеціальних комп`ютерних програмах. Досягати зміни звуків можна, потрусивши лептоп чи планшет. Таке поводження з інструментами спершу відлякувало класичних музикантів.

   Хана Шін, студентка Принстонського університету: "Участь в оркестрі допомагає по-новому поглянути на відтворення музики. Коли я вперше сюди прийшла, чесно кажучи, подумала, що це все дуже дивно. Ці твори дуже відрізнялися від того, що я грала як класичний джазовий піаніст".

   Тепер, виконуючи партію скрипки, Хана вже не дивується колегам, які розмахують айпедами. Разом вони готуються вперше вийти на сцену перед публікою. Концерт лептоп-оркестру відбудеться в кінці семестру під час заліку курсу експериментальної музики.

   Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Лавров: Росія постачає зброю сирійській владі
  Наступний матеріал
  Залізнична аварія у Гонконгу: 60 людей постраждали
  Теги: