Студентський бунт у Чилі

  Студентський бунт у Чилі. Недорогої та якісної освіти - молодь вимагає, влаштовуючи масові акції протесту. У столиці - барикади, спалені автівки, пошкоджені будівлі. Поліція - розганяє активістів водометами та сльозогінним газом.

  Масові протести студентів у Чилі - вже не вперше переросли в заворушення, погроми на вулицях та сутички з поліцією. Щонайменше 40 людей - зазнали поранень. Усього на акцію протесту, за різними оцінками, вийшли від шістдесяти до ста п`ятдесяти тисяч студентів. Вони вимагали - освітньої реформи та зменшення вартості навчання.

  Феліпе Суарез, учень: "Порівняно з іншими країнами - наша освіта на низькому рівні. Ми хочемо якісної освіти для нашого покоління і щоб це було закріплено законодавчо".

  Протести не вщухають уже кілька днів. Надвечір у вівторок - до студентів долучилися й інші верстви населення. Через соцмережі - організували так званий "каструльний бунт". Усю ніч у Сантьяго, столиці Чилі - тисячі людей гуркотіли в  каструлі та сковорідки. Це - традиційний спосіб протесту. Таким чином чилійці - виступали проти режиму диктатора Піночета.

  Маріа Тереза Контрераз, протестувальниця: "Я - бабуся. Тому я вийшла підтримати своїх онуків. Я хочу щоб вони отримували якісну та безкоштовну освіту. Адже зараз багато студентів мають великі борги через навчання".

  Виступ чилійських студентів - підтримали по інший бік Андів - у Аргентині. Сотні тамтешніх освітян - вийшли на вулиці Буенос-Айреса. Акцію, на відміну від чилійської, провели мирно. В Аргентині вища освіта - безкоштовна, тож багато чилійців - навчаються саме у цій країні.

  Феліпе Суазо Лара, чилійський студент, який вчиться в Аргентині: "Я був би щасливий вчитися вдома. Звичайно, добре, що я можу вчитися в Аргентині безкоштовно. Але я - далеко від родини, не бачу, як ростуть племінники, як старішає дідусь... Мені цього не вистачає".

  Через студентські протести - президент країни Себастьян Пінера - стрімко втрачає популярність. Після першого бунту, на початку липня - Пінера пообіцяв створити освітній фонд у чотири мільярди доларів. Утім, студентам цього замало. Вони вимагають глобальних реформ.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Коль отримав у подарунок один із блоків Берлінської стіни
  Наступний матеріал
  Дніпропетровськ розфарбували вуличні художники [відео]
  Теги: