Дніпропетровськ розфарбували вуличні художники [відео]

  Замість пошарпаних стін - яскраві малюнки. Дніпропетровськ - розфарбували. Занедбані куточки міста вуличні художники взялася перетворювати на яскраві картинки. Цей рух, «Стріт-арт», у перекладі з англійської і означає - вуличне мистецтво. Таким чином небайдужі містяни хочуть привернути увагу комунальників до проблем благоустрою обласного центру.

  Студенти та молоді підприємці радяться, як іржавий люк перетворити на рудого кота. Спочатку наводять контур крейдою, потім - змішують фарби та замальовують зображення. За півгодини - кришка перетворилася на витвір мистецтва.

  Дмитро Хозін, вуличний художник: "У нас есть общие принципы – это должно быть что-то позитивное, веселое или что-то такое, что человека вдохновляет и наталкивает на какие-то хорошие действия".

  Організатор руху Дмитро Хозін починав малювати в компанії двох однодумців. Підгледів такий звичай у Європі і привіз до рідного Дніпропетровська. Каже, ідею підтримали друзі та знайомі – за кілька місяців до руху долучилися півсотні людей. Серед ентузіастів – жодного професійного художника.

  Журналіст "5 канал": "Художники-стріт-артери хочуть жити у яскравому та веселому місті - і роблять для цього усе можливе. Фарби та пензлі купують за власний кошт, а у вільний час шукають місця, що потребують їхнього втручання. На черзі - понад 200 шлакоблоків, трансформаторних будок та занедбаних стін".

  Ганна Глот, вулична художниця: "Здесь было парочка надписей балонами, заклеено объявлениями, но это просто неприглядная стена, которая в себе не несет ничего, а мы наполняем ее каким-то смыслом, какой-то яркостью".

  Комунальникам яскраві картинки сподобалися. Водночас - кажуть, якщо художників заскочать на гарячому - їх оштрафують.

  Михайло Огневий заст. начальника Дніпропетровського управління з контролю за благоустроєм міста: "Эти рисунки красивые, но все равно согласовать с собственником здания необходимо, потому что за это будет штраф до 1700 грн…обязаны согласовать с ГЛАВОПУ – главное архитектурно-планировочное управление".

  Городяни від малюнків - у захваті й хочуть, щоб яскравих місць у Дніпропетровську було більше.

  Перехожий: "Лучше так, чем нечего, поэтому молодцы – спасибо".

  Жителька Дніпропетровська: "Это веселей, чем просто серый люк или какае-то гадость на стене, побольше бы такого яркого, веселого".

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Студентський бунт у Чилі
  Наступний матеріал
  Перестрілка на кордоні Північної та Південної Кореї
  Теги: