Студентська акція в Лондоні переросла у заворушення - 17 осіб постраждали

  Сімнадцятеро людей зазнали поранень під час студентського протесту у Лондоні. Мирна акція проти потрійного підвищення вартості навчання переросла у жорстокі сутички з поліцією. Утім урядовці непохитні і радять студентам змиритися.

  Попри заяву лондонської поліції про своєчасну локалізацію сутичок, без поранень і руйнувань знову не минулося. Сімнадцятеро людей травмовані, серед них - двоє поліцейських. Студенти трощили вітрини, запалювали на вулицях вогнища з транспарантів. Три десятки найбільш агресивних маніфестантів - потрапили за ґрати.

  Джейн Коннорс, інспектор поліції: "Метою студентів спочатку була мирна демонстрація проти підвищення вартості навчання. На жаль, серед протестувальників виявилися ій такі, які вдалися до хуліганства і протиправних дій. Ми оточили протестувальників, щоби забезпечити громадський порядок".

  Студентів обурює намір уряду втричі підвищити вартість навчання у вишах. На вулиці Лондона, за даними організаторів акції, вийшли 50 тисяч юнаків та дівчат. І, хоча студенти загалом засуджують вандалізм під час  протестів, більшість маніфестантів твердять: скорочення державних витрат на вищу освіту - ще більше варварство.

  Марк Бергфілд, протестувальник: "Збитки, завдані студентами під час демонстрації навіть близько не дорівнюють тим збиткам, яких завдає уряд. Посадовці просто знищують вищу освіту, знищують добробут країни. Кілька розбитих шибок не можна порівняти з розбитим майбутнім цілого покоління".

  Нинішню акцію протесту у Лондоні підтримали студенти ще у кількох містах Великої Британії - Кембріджі, Ньюкаслі, Глазго, Едінбурзі. Втім, глава ліберал-демократів Нік Клегг ще до початку студентських виступів зізнався: передвиборні обіцянки його партія виконати не в змозі. І порадив студентам погодитися  на підвищення плати за навчання.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підводний човен "Запоріжжя" незабаром вийде у самостійне плавання
  Наступний матеріал
  У Великій Британії випускають сувеніри до весілля принца Вільяма
  Теги: