Підводний човен "Запоріжжя" незабаром вийде у самостійне плавання

  Підводний човен "Запоріжжя" вийде у відкрите море в травні наступного року. Після цього він увійде до бойового складу Військово-морських сил України. Це пообіцяв міністр оборони Михайло Єжель. За його словами, готовність субмарини складає майже 90%.

  Єдина українська субмарина майже готова вийти у самостійне плавання. Позаду більше 10 років ремонту. Екіпаж рахує дні до початку перших швартових випробувань.

  Очікують виходу в море і офіцери-підводники.  Розповідають, на Запоріжжі досі вивчали лише теорію. Практику ж доводилося освоювати на човні російського Чорноморського флоту.

  Перші випробування заплановані на середину грудня. У пришвартованому човні перевірятимуть роботу  систем та механізмів. Ремонтні роботи субмарини вже обійшлися Україні майже у 40 мільйонів гривень.

  "Запоріжжя" - дизельний підводний човен, що дістався Україні після розпаду СРСР. Спущений на воду ще у 1970-му він здійснив 14 далеких походів, зокрема на Кубу і в Туніс. Після десятиліття простою,  про "Запоріжжя" знову заговорили як про бойову одиницю.

  Вихід "Запоріжжя" у відкрите море запланували на травень наступного року. Однак, самостійний похід про всяк випадок супроводжуватимуть пошуково-рятувальні кораблі.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Севастополь, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві відкрилась виставка неповносправних художників
  Наступний матеріал
  Студентська акція в Лондоні переросла у заворушення - 17 осіб постраждали
  Теги: