Стрілянина у Льєжі не була терактом, хоча мотиви її досі невідомі

  Вівторкова стрілянина у Льєжі - не була терактом, хоча мотиви її досі невідомі, - стверджує бельгійська поліція. Сьогодні у будинку нападника вона знайшла ще одну жертву, убиту до атаки на перехожих. Це - 45-річна прибиральниця. Крім неї, за останніми даними, загинули троє неповнолітніх та сам нападник. Це - 33річний Нордін Амрані, марокканець з походження. Чоловік колекціонував зброю та мав численні конфлікти із законом. Сьогодні допитали його наречену та адвоката. Обидві жінки виключають мотив тероризму.

  Протягом усієї середи на ринковій площі людно, попри негоду. Сотні мешканців Льєжа - мовчки стоять неподалік місця трагедії. Комусь із них ця негода, можливо, врятувала життя. Адже саме через дощі різдвяний ярмарок у місті так і не запрацював на повну силу, а отже і покупців у вівторок було небагато... І все ж - понад 120 людей зазнали поранень. Загинули двоє підлітків і маленька дитина. 33-річний Нордін Амрані - з даху пекарні розстрілював натовп з автоматичної гвинтівки і кидав гранати. Минуло 10 хвилин, доки на місце прибула поліція. Нападника знайшли мертвим. За попередніми даними, він застрелився.

  Бельгійка: "Я досі налякана. Чую раптовий шум - і підскакую на місці".

  Бельгієць: "Не уявляю, як таке могла статися.. Я одразу згадав Норвегію і напад на Утойю. Якби цей чоловік скористався усіма боєприпасами, що мав при собі,наслідки були би ще жахливіші... Уявіть - навкруги не було жодного поліцейського!"

  Бельгієць - не залишив по собі жодної записки, жодного пояснення причини своїх дій. Не виявив  мотивів і обшук його помешкання. Там знайшли - зброю та тіло мертвої жінки. За даними слідства, вона загинула за кілька годин до нападу в центрі Льєжа.

  Даніель Рейдерс, прокурор міста Льєж: "Під час обшуку в його гаражі знайшли тіло жінки. Наскільки нам відомо, вона була прибиральницею, і померла напередодні вранці. Також вилучили 7 видів зброї та невелику кількість набоїв. Гранат не знайшли. Амрані - був громадянином Бельгії і народився на її території... Як я вже казала, жодних сумнівів у його психічному здоров`ї раніше не виникало".

  Хоча мотиви невідомі, слідство запевняє: це - не теракт, а окремий злочин. Нордін Амрані захоплювався зброєю та мав численні конфлікти з законом. Рік тому - достроково вийшов з в`язниці. У день нападу - мав свідчити у поліції, але так і не дійшов до відділка.

  Крістель Стевенін, сусідка нападника: "Ми всі збентежені... адже цей жах міг статися і в нашому районі. Тут у нас два садочки і школа.. Страшно уявити, якби він напав на них... Цей чоловік ніколи не привертав особливої уваги, тримався осторонь від сусідів. Ми не знали, що він продає зброю чи щось таке, лишень чули, ніби він торгує марихуаною".

  На думку адвоката, Нордін Амрані міг злякатися тюрми. Напередодні нападу він телефонував захиснику і скаржився - вороги вплутали його у  справу щодо сексуальних домагань. Саме у ній він і мав свідчити у вівторок. Раніше Амрані уже сидів за зґвалтування. Повторний злочин загрожував йому тривалим ув`язненням.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Святковий пряник у людський зріст приготували кондитери до дня Святого Миколая
  Наступний матеріал
  Небезпечні іграшки заполонили український ринок
  Теги: