Небезпечні іграшки заполонили український ринок

  Небезпечні іграшки заполонили український ринок. З десяти відібраних експертами ляльок, якісною виявилась лише одна. Іншими легко можна травмуватися або ж вони зроблені з отруйного матеріалу. Однак усі без перешкод потрапляють на вітрини. Чого не слід купувати дітям дізнавалась Юлія Фінгарет.

  Експерт: "Це дійсно єдина іграшка з десяти, яка відповідає по показникам безпечності".
   
  Серед цілої купи яскравих цяцьок - лише ця морська істота - найбезпечніша, впевнені експерти. 

  Експерт: "Доросла людина не зразу зрозуміє - що це, а так же ш можна ще й перелякатися. - тут такі очі страшні".
   
  Хоч і якісна, однак  дітей більше цікавить те, що експерти забракували. В цій гантельці забагато свинцю, а робот - вже безголовий - бо геть ламкий: 
    
  До чорного списку потрапили і  м`які іграшки, бо їхні очі легко відірвати і проковтнути. А також  брязкальця для малюків. Їх діагноз - загучні і занадто дрібні. Однак на ринках вони - на піку продаж: 
    
  Беруть, бо дешеві - кажуть продавці. На такий товар завжди є попит. Близько півтисячі гривень Віталія витрачає на іграшки. Каже, купує не те, що якісне, а те, на що дитина пальцем тицьне: 
   
  Віталія, мама: "У нас была собачка гавкающая, которую очень часто продают на базарах. Ну мы ее минут за 15 сломали. Повыламывали лапки, вытащили батарейки и все - игрушка не работает". 
   
  Катерина Ремізова, продавець: "Оно дешевое, а то что качественное, то и в закупке - 300-400 гривен. А плюс еще у нас места дорогие".
   
  Продавати небезпечні іграшки в Україні віднедавна - можна. Через скасування обов`язкової сертифікації. Так влада спростила життя бізнесменам, кажуть експерти. Вони вже попросили прем`єра Азарова повернути екзамен на якість: 
   
  Представник "Укрметстандарту": "Щоб бізнесмен розумів, що якщо він завезе таку грашку, то він заплатить штрафа не 1000 гривень, а 100 тисяч гривень. І тоді його не треба буде змушувати йти на перевірку. Він сам прийде".
   
  Забракували експерти й сучасну дитячу моду: 
   
  Експерт про панчохи: "Тут написано, що воно з бавовни,  а насправді тут поліефір, 100 відсотків синтетики. Вона взагалі заборонена для такого віку!!!"
   
  Шокували Азарова такими показниками, тож на Кабміні чи не перше питання - про іграшки та панчохи. 
   
  Микола Азаров: "Чи можуть бути здоровими діти, які вдягають, їдять, п`ють все те, що ми виявили! Дехто втратив і страх і совість".      
   
  Тому і доручив урядовцям придумати, як заборонити продаж низькосортного одягу і небезпечних ляльок. А для неслухняних - значно збільшити штрафи. 

  Юлія Фінгарет, Микола Лебедєв та Федір Угненко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Стрілянина у Льєжі не була терактом, хоча мотиви її досі невідомі
  Наступний матеріал
  Безіменного протестувальника визнали персоною року в журналі Time
  Теги: