capital.ua

Столтенберг попередив Трампа про небезпечність виходу США з НАТО

  Лишатися поодинці – не варіант для Європи і США, наголосив генсек Альянсу

  Зараз не час для США відмовлятися від НАТО і лишати європейських союзників наодинці з нинішніми безпековими викликами. Про це йдеться у статті генсека НАТО Єнса Столтенберга у виданні The Guardian.

  "Ми стикаємося перед найбільшими за історію нашого покоління без пековими викликами", – написав генсек Альянсу, згадуючи про зростаючу агресію Росії і нестабільність у Північній Африці та Близькому Сході.

  Він нагадав: "Зараз не час ставити під сумнів цінність партнерства між Європою і Сполученими Штатами. За 67 років це партнерство було основою миру, свободи і процвітання в Європі. Це дозволило нам успішно стримувати Радянський союз і довести "холодну війну" до кінця".

  Він також зазначив, що єдиний раз, коли НАТО застосував положення щодо свого самозахисту у разі нападу на одного з членів Альянсу – були теракти 11 вересня 2001 року, і це "було більше ніж символ". Водночас на нинішні виклики держави НАТО відповідають разом, заявив генсек.

  "Ми реалізували найбільше посилення нашої колективної оборони після "холодної війни". Це стримування, а не агресія. Ми не прагнемо спровокувати конфлікт, а хочемо йому запобігти... У ці непевні часи нам потрібне сильне американське лідерство і нам потрібно, щоб європейці взяли на себе свою частину тягаря. Але понад усе нам потрібно визнати цінність партнерства між Європою та Америкою. Замість поглиблення розбіжностей ми повинні розвивати те, що нас об'єднує, і знайти в собі мудрість і далекоглядність працювати разом. Лишатися поодинці – не варіант для Європи і США", – наголосив Столтенберг.

  Як повідомляв 5.ua, 9 листопада 2016 року Дональд Трамп переміг на виборах президента США. Політик назвав пріоритети роботи своєї адміністрації

  Попередній матеріал
  Антитрампівські протести в США: У сутичці в Індіанаполісі поранено двох поліцейських
  Наступний матеріал
  Президент УЄФА – про фінал Ліги Чемпіонів: "Впевнений, Київ готовий приймати таку грандіозну подію"

  Американська телеведуча заявила про спроби Трампа підкупити журналістів – ЗМІ

  Трамп не буде визнавати Крим російським – екс-посол США в РФ

  У США поліція затримала 150 протестувальників проти Трампа – ЗМІ

  НАТО відкладе саміт на півроку через Трампа – ЗМІ

  Глава Пентагону просить Трампа не вірити Росії щодо Сирії

  Перемога Трампа не змінить політику ЄС щодо України – Могеріні