Стартував форум АТЕС

  Саміт лідерів країн Азійсько-тихоокеанської співпраці стартував у Японії. Учасники зосередяться на зоні вільної торгівлі, економічній та соціальній безпеці, а також боротьбі з тероризмом. Форум АТЕС триватиме два дні. Основним його результатом має стати спільний документ, який міститиме передусім заходи стимулювання вільної торгівлі в регіоні.

  Саміт АТЕС приймає японське місто Йокогама. Цей чотиримільйонний мегаполіс - другий за розміром в країні ще називають потужним промисловим та фінансовим центром. Хоча саме з фінансами в Японії останнім часом не дуже. Величезний бюджетний дефіцит змушує японців заощаджувати на організації саміту. Для міжнародного форуму навіть не звели спеціального виставкового центру. Прем`єр Японії  зустрічає гостей  прямо у готелі.

  Цьогорічне зібрання відзначилося не тільки найскромнішим бюджетом за всю історію. Учасники вперше відійшли від традиції і не вдягали японських кімано для спільної фотографії. Проти цього виступали Китай та Південна Корея.  Втім, загалом лідери задоволені організацією, а Обаму Японія надихнула на поезію.

  Порядок денний саміту під назвою "Зміни та дії" охоплює питання  вільної торгівлі в регіоні, економічної та соціальної безпеки, а також стратегії у посткризовий період.  

  В рамках саміту учасники  зустрічаються  за круглим столом переговорів. Так  Дмитро Медведєв та Наото Кан оголосили перемир`я. Відносини російського президента та японського прем`єра загострилися після поїздки Медведєва у листопаді на Південні Курили. Ці острови - давній предмет суперечок двох країн. Після цього візиту - Японія навіть відкликала свого посла з Росії.

  Наприкінці першого дня саміту японці влаштували гостям сюрприз. Їх розважали театром кабукі. Завтра лідери планують розробити спільний документ, який має визначити заходи стимулювання вільної торгівлі у регіоні.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масштабна пожежа в німецькому зоопарку - загинуло 26 тварин
  Наступний матеріал
  На Пейзажній алеї відсвяткували річницю відкриття парку [відео]
  Теги: