Сталися чергові викиди пари з АЕС "Фукусіма-1"

  Чергові викиди пари з АЕС "Фукусіма-1", утім, тепер відновлювальні роботи там через це не припиняють. Хоча, рівень радіації навколо станції за даними МАГАТЕ перевищує норму у 1600 разів. У прибрежних водах поблизу станції - вміст радіоактивного йоду в 30 разів вищий за норму.

  Над другим і третім реакторами АЕС "Фукусіма-1" - знову видно білий дим. Фахівці стверджують - найімовірніше, це пара з басейну з відпрацьованим паливом. Напередодні з реакторів також ішов дим. З другого - випаровувалася закачана морська вода. На третьому - сталася пожежа всередині будівлі. Сьогодні на всіх блоках, окрім третього - відновлено електропостачання. На черзі - увімкнення вимірювального обладнання, пунктів керування реакторами та вентиляційної системи.

  Юкіо Едано, держсекретар кабміну Японії: "Наразі ми не знаємо точної причини задимлення. Фахівці працюють на місці, вивчають ситуацію. Вони уважно стежать за рівнем тиску та радіації. Той рівень забруднення, що маємо зараз - не має негайного негативного впливу на здоров`я людей. Сподіваюся, довгострокового ефекту також не буде".

  Хоча влада заспокоює громадян, японці почуваються непевно. Вони стурбовані можливим впливом радіації на здоров`я та недостатністю інформації. Японський художник Казюхіко Хашийя навіть створив мультфільм "Ядерний хлопчик". У ньому він  пояснює, що саме сталося на АЕС і що роблять спеціалісти, щоби ліквідувати аварію. Станція в анімації має образ хлопчика, в якого болить живіт. Викид радіації - це метеоризм, а витік палива - розлад шлунка. Лікарі вдягли хлопчику памперс і дають морську воду та борну кислоту. За кілька днів мультфільм переглянули на ютубі майже мільйон разів.

  Водночас із ліквідацією аварії - триває розслідування її причин. Тепко - компанія-власник атомної станції - провела дослідження стін АЕС. З`ясувалося, що висота хвилі цунамі сягнула 14 метрів. Під час проектування інженери вважали, що цунамі - не може перевищувати 5-6 метрів. Будівлі були зведені, щоб витримати землетрус із максимальною магнітудою 8 за шкалою Ріхтера. Недостатня міцність АЕС - і призвела до ядерної катастрофи. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Моше Кацаву засудили до 7 років позбавлення волі
  Наступний матеріал
  Винищувач військ міжнародної коаліції впав у пустелі
  Теги: