Стабілізаційний фонд для підтримки курсу євро створять в ЄС

  Постійний стабілізаційний фонд для підтримки курсу євро - створять у Європейському Союзі. Про це домовилися лідери країн-учасниць на саміті в Брюселі. Для цього - у Лісабонську угоду допишуть два речення. Зміни документу визнали незначними, тож вони не потребуватимуть затвердження на референдумах. Діяти фонд почне із 2013-ого року, після того як угоду ратифікують парламенти 27-ми країн Євросоюзу.

  Порятунком зони євро назвав домовленість про створення стабілізаційного фонду голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Тепер шістнадцять країн Євросоюзу, які користуються єдиною валютою, отримають додатковий механізм для підтримки своїх економік. Це також має зробити ЄС більш конкурентноздатним на світових ринках.

  Жозе Мануель Баррозу, голова Європейської комісії: "Подібні кроки часто викликають роздратування у громадян європейських країн. Але вони необхідні для збереження наших економік. Європа потребує структурних реформ, які гарантують їй успішний розвиток у майбутньому".

  Зараз у Євросоюзі діє тимчасовий стабілізаційний механізм, обсягом у сімсот п`ятдесять мільярдів євро. Більше третини цих грошей надає Міжнародний валютний фонд. На саміті ухвалили рішення не збільшувати фінансування тимчасового механізму. Термін його функціонування завершується через три роки. На цей час заплановано початок діяльності постійного стабілізаційного фонду.

  Герман ван Ромпей, голова Ради Європейського союзу: "Ми зробимо все можливе для збереження стабільності зони обігу євро. Це - наше колективне рішення. Лідери країн Євросоюзу підтвердили свою політичну волю для запровадження необхідних механізмів".

  Допомогу постійний стабілізаційний фонд надаватиме за виконання чітких вимог. Ними будуть скорочення дефіциту бюджету держави-боржника та збільшення конкурентноздатності національної економіки. Під загрозою дефолту зараз перебувають чотири країни зони обігу євро: Греція, Ірландія, Португалія та Іспанія.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В парламенті Киргизстану створили нову коаліцію
  Наступний матеріал
  У Києві стартував новий культурний проект "Завтра-Різдво"
  Теги: