У Києві стартував новий культурний проект "Завтра-Різдво"

  У столиці стартував новий культурний проект "Завтра-Різдво" до тисячоліття із дня народження Івана Гончара. Це фестиваль в якому зібрали майстер-класи, виставки, ярмарки з продажу різдвяних подарунків та виступи українських гуртів. Про особливості проекту у наступному сюжеті.

  Справжню фестивалію підготували до зимових свят працівники музею івана Гончара. Вони зібрали народних майстрів, музик і письменників, щоби показати українцям, як треба готуватися до різдва. Для початку тут пропонують відвідувачам придбати етнічні подарунки.

  Відвідувачка: "Я купила дідух, ангелик, козак і там ще бачите скільки торб. все це я накупила діточкам".

  Даря Безродна, "5 канал": "Одна з особливостей проекту Різдво-завтра- величезна кількість майстер-класів. Зараз ми навчаємося робити новорічні прикраси у техніці декупаж. Має вийти отака краса".

  Майстер класи можуть відвідувати всі охочі. Тут навчатимуть не тільки розпису скла, але й різбленню по дереву, вишивці, а також куховарити. Так, в рамках акції "12 страв до Різдва" Ніна Матвієнко зварить кутю, музиканти гурту Гайдамаки приготують "Щуку по-гайдамацьки". Першими серед зірок на відкритті проекту свою фірмову страву- плачинди з гарбузом приготували письменники брати Капранови.

  Дмитро Капранов, письменник: "Плацинда це наша бесарабська страва. Вона робиться з тіста, з гарбузом. Її роблять краще чоловіки, можна її робити з яблуком і сиром".

  Петро Гончар, директор музею Івана Гончара: "Традиції це виписаний закон не депутатами, а любьми. це історія народу. от ми за цими традиціями і намагаємося робити свої свята".

  Проект "Різдво-завтра" триватиме протягом зимових свят аж до Водохреща 19 січня. 

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Стабілізаційний фонд для підтримки курсу євро створять в ЄС
  Наступний матеріал
  В Японії чоловік поранив ножем на зупинці 4 школярів
  Теги: