США потерпають від повеней

  Від повеней потерпають Сполучені Штати. Висока вода затопила передмістя Сент-Луїса. У штаті Міссурі - закрили кілька автомагістралей. В Північній Дакоті внаслідок повені пошкоджено 5 тисячі будівель. Найбільше постраждало місто Майнот. Там евакуйовані понад 12 тисяч людей. У штаті Небраска вода зруйнувала дамбу. Вона захищала від води атомну електростанцію, яка залишилася без струму. Зараз реактор охолоджується за допомогою запасних генераторів. крім того, одразу в кількох штатах річкова вода потрапила у міський водогін.

  Сотні будинків у десятках кварталів Сент-Луїса пошкодила повінь. Коли вода почала швидко прибувати, водії залишили багато машин на кількох автомагістралях у передмістях мегаполіса. Затоплено місцеве бейсбольне поле. Продовжують потерпати від повені й мешканці Північної Дакоти. З п`яти тисяч пошкоджених будівель, лише триста сімдесят п`ять - були застраховані від підтопленні.

  Шон Фултон, місцевий мешканець: "Нещодавно я повернувся з Афганістану. Відслужив там рік в американській армії. Чесно кажучи, зараз тут набагато гірше, ніж було на фронті".

  Влада штату готується виділити півмільярда доларів з двох надзвичайних фондів на подолання наслідків негоди. Банк Північної Дакоти пропонує місцевим мешканцям цільові кредити до п`ятисот тисяч доларів під низькі відсотки. Комунальники заявляють, що розпочнуть відновлювальні роботи, як тільки рівень води спаде.

  Курт Ласманн, директор комунальної служби: "Зараз ми не можемо працювати. Рівень води у підтоплених районах занадто високий. Коли ситуація нормалізується - відразу ж почнемо ремонтувати пошкоджені будівлі та відновлювати інфраструктуру".

  Метеорологи стверджують, що протягом наступного тижня рівень води у місцевих річках та озерах почне спадати. За прогнозами синоптиків, нових злив найближчим часом у регіоні не передбачається. Нагадаємо, після подібної повені 1969-го року для подолання наслідків негоди місцевій владі знадобилося дев`ять місяцІв.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Сутички футбольних фанатів в Аргентині
  Наступний матеріал
  Фестиваль наречених влаштували в Ужгороді
  Теги: