США потерпають від аномальної спеки - 22 загиблих

  Від аномальної спеки потерпають у США. Жертвами задухи стали уже двадцять двоє людей. Температурні рекорди побиті у 25-ти містах країни.

  На вулицях американських міст - справжнє пекло. Стовпчик термометра подекуди підіймається вище 50 градусів за Цельсієм. А 36-38 градусів - останніми днями стали звичною погодою для мешканців майже половини штатів. Не легшає, навіть коли заходить сонце: через високу вологість уночі - не набагато прохолодніше, ніж удень. Тож кондиціонери у помешканнях і офісних приміщеннях працюють цілодобово. Це призводить до перевантажень і збоїв в енергопостачанні. Але найскладніше тим, кому доводиться працювати під відкритим небом. Деякі будівельні компанії навіть ввели новий робочий графік для своїх співробітників.

  Тоні Дезелар, будівельник: "Останні кілька днів ми працюємо лише до полудня, потім розходимося. У середині дня занадто спекотно. А наше керівництво не хоче, щоб ми діставали сонячні опіки та інші проблеми зі здоров`ям".

  Влада закликала людей без потреби на вулицю не виходити. А медики радять вживати якнайбільше рідини і уникати зневоднення. А ще - утриматися від фізичних навантажень.

  Марк Мелроуз, лікар: "Сильна спека може призвести до проблем зі здоров`ям. Особливо це стосується дітей та літніх людей. Тож важливо, щоб батьки, вихователі, доглядачі слідкували за тим, щоб старі й малі пили якнайбільше рідини і не виходили надовго надвір, щоби уникнути перегріву".  

  Нищівна спека призвела до посeхи. Це турбує метеорологів і сейсмологів. Порівнявши статистичні дані, вони твердять - аномально високі температури і суховії останніми роками почастішали.

  Джон Кларк, представник Національної uеологічної служби США: "Посухи зараз трапляються значно частіше, ніж це було раніше. За останні 10 років ми вже зіткнулися з трьома вкрай серйозними посухами, викликаними аномальною спекою".  

  Тривожить посуха і аграріїв, адже під загрозою - майбутні врожаї. Найбільше від спеки страждає кукурудза. А тварини за нинішніх погодних умов - просто гинуть. Лише у Північній Дакоті останніми днями фермери втратили понад півтори тисячі голів худоби. Між тим, синоптики нічого втішного не обіцяють. Щонайменше до початку серпня - у США прохолодніше не стане.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку продали серію аматорських фотографій "Бітлз"
  Наступний матеріал
  Штучний гейзер із стічного люка пошкодив авто у Монреалі
  Теги: