США оговтуються від потужного буревію "Айк" (РОЗШИРЕНО)

  Сполучені Штати оговтуються від потужного буревію "Айк". Стихія вирувала на півдні країни. Основна сила припала на Техас, Арканзас та Луїзіану. Стихія забрала життя двадцяти однієї людини, майже дві тисячі місцевих вдалося врятувати.
  Зруйновані будинки, вирвані з корінням дерева та розмиті дороги залишив після себе нищівний Айк. Стихія забрала двадцять одне життя та зруйнувала багато міст у дев’яти американських штатах. Урятували майже дві тисячі людей – в основному з дахів затоплених будинків. Усі вони відмовилися від евакуації та побажали залишитися вдома.

  Дафні Бабін, місцева мешканка: "Зазвичай коли оголошують евакуацію, я пакую речі та тікаю разом з усіма. Цього разу я вирішила залишитися і тепер розумію, що це була погана ідея".

  Ебоні Салієр, місцева мешканка: "Ми чули страшний гуркіт, таке було враження, наче настав кінець світу. У вікно ми бачили, як буревій крутив дерева, дошки та різний мотлох, потім зірвав дах з нашого будинку".

  У Техасі, Арканзасі та Луізіані знеструмлені до дев’яноста відсотків будівель. Посадовці кажуть, що місцевим мешканцям дозволять повернутися додому не раніше, аніж за два тижні. Саме стільки часу треба, щоби розчистити дороги, відновити зв’язок, електромережі та газопостачання. Зараз у тимчасових притулках перебувають трохи більше мільйона людей.

  Фред Шулл, мешканка Гавелстона: "У мене просто немає слів. Нам бракує води, у жодному будинку немає світла".

  Кеннет Дулані, мешканець Х`юстона: "Рятувальники були дуже люб’язні. Я радий, що вчасно залишив свій будинок. Звичайно, мені дуже шкода моїх речей, але я радий, що зі мною нічого не трапилося".

  Задовго до наближення до Сполучених Штатів, Айк пронісся Карибським регіоном. Середня швидкість вітру у центрі буревію становила 177 кілометрів за годину. Стихія пошкодила не лише житлові райони, а й завдала удару нафтовим вишкам. Окрім того, шестиметрові хвилі потопили більше половини усіх пришвартованих човнів, катерів та яхт. Зараз у зруйнованих містах запрацювали аеропорти, і різні організації почали доправляти до постраждалих регіонів допомогу. Попередні збитки від Айка оцінили у сто мільярдів доларів.
  Попередній матеріал
  Адвокат: Справу Ґонґадзе навмисне затягують
  Наступний матеріал
  Щонайменше 23 людини загинули у натовпі на сході Індонезії
  Теги:
  Loading...