США ОБРАЛИ ПРЕЗИДЕНТА

  Барак Обама подолав заповітну позначку у 270 голосів виборників. За даними екзит-полів, демократ отримав 349 голосів виборників. За його суперника - республіканця Маккейна - свої голоси віддали 159 виборників. Сумнівів, що саме Обама стане сорок четвертим президентом США, не залишилося вже навіть у найбільших скептиків. Із перемогою чорношкірого сенатора від Іллінойса вже привітав його суперник Джон Маккейн та чинний президент США Джордж Буш.

  У Сполучених Штатах прийшов час змін,- заявив своїм прихильникам Барак Обама. Демократ із величезним відривом випереджає свого суперника республіканця, Обама виграв не лише у штатах, де традиційно підтримують демократів. Сенатор від Іллінойсу вирвав перемогу у Вірджинії, Айові, Нью-Мексиці, Неваді та Колорадо - чотири роки тому у цих штатах упевнено переміг республіканець Джордж Буш.

  Нині Обама разом із дружиною та доньками у Чикаго. У тамтешньому Грант Парку зібралися більше ста тисяч прихильників демократа. Виступаючи із вітальною промовою, він закликав американців об`єднатися, аби разом відповісти на глобальні виклики.

  Майбутній президент США обіцяє скоротити розрив між бідними та багатими американцями. Найбіднішим та середньому класу він обіцяв зниження податків, а от тих, хто за рік заробляє більш ніж чверть мільйона, навпаки - чекає зростання відрахувань у бюджет. Обама планує зробити доступнішим житло та реформувати систему охорони здоров"я. Демократ також послідовний прихильник виведення американських військ з Іраку. Інавгурувати новообраного президента планують двадцятого січня. Утім, Обаму вже вітають із тим, що саме він стане наступним президентом США.

  Перемогу Обами святкують у різних куточках світу, свої привітання надсилають лідери багатьох країн. Чи ненайактивніше Обаму вітають у Кенії, там мешкають родичі Обами по батьківській лінії. Сам сорокасемирічний сенатор народився на Гаваях. Політичну кар"єру розпочав у дев"яносто сьмому, а три роки тому Барак Обама став першим чорношкірним сенатором за останні сто п"ятдесят років.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.36Мб)
  Попередній матеріал
  Реакція людей з різних куточків світу на перемогу Обами
  Наступний матеріал
  Американці у Львові готували "Маккейна з сиром" та "Обаму з шинкою"
  Теги:
  Loading...