США і Польща підписали угоду щодо ПРО, Росія обіцяє гостру реакцію (РОЗШИРЕНО)

  Гостру реакцію, і не лише дипломатичними методами - обіцяє Росія у відповідь на укладання угоди між США та Польщею, - щодо розташування систем ПРО. Документ підписали у Варшаві держсекретар США Кондоліза Райс та глава польського МЗС Радослав Сікорський. Москва вважає, що системи протиракетної оборони в Європі мають антиросійський характер - це заяви президента Дмитра Медведєва.
  "Тут уже побувала Москва, а тепер буде Вашингтон - ми проти цього, ми не хочемо бути живим щитом!" - протест із такими гаслами провели кількадесят опонентів розташування системи ПРО у Польщі. Люди зібралися під офісом прем`єр-міністра саме в той час, коли політики підписували документ. Протестує і Росія. МЗС федерації оприлюднив коментар щодо знакової угоди, де заявив - реакція Москви полягатиме не лише у дипломатичних демаршах. Кремль бачить суттєву загрозу у розташуванні американської системи ПРО в Чехії та Польщі. Чеський радар може оглядати усю "європейську частину Росії", а ракети-перехопники у Польщі, на думку Білокам`яної, спрямовані лише проти російських міжконтинентальних балістичних ракет. Офіційна Варшава вже заявила - вона допустить російських військових інспекторів до баз ПРО, якщо Москва зі свого боку відкриє свої бази для міжнародних інспекцій. Своє ставлення до документу висловлюють і мешканці Варшави.

  На урочистій церемонії у канцелярії уряду були присутні президент Лєх Качинський та прем`єр-міністр Дональд Туск. У Польщі з`являться 10 ракет-перехоплювачів, які є частиною загальносвітової американської протиракетної оборони. В обмін на це Штати забезпечать країну-союзницю 96-ма ракетами протиповітряної оборони "Патріот". Крім того, країни домовилися допомогати одна одній у разі загрози з боку інших держав.

  Лєх Качинський, президент Польщі: "Протягом усього процесу тривалих переговорів з пані держсекретарем ми дійшли висновку, що в інтересах саме Польщі, а не тільки Сполучених Штатів знайти спільних союзників в обороні. Кожна зі сторін досягла своєї мети. І це - великий успіх для Польщі".

  Кондоліза Райс, держсекретар США: "Система ПРО націлена виключно на захист, вона не має на меті завдати удару комусь. Вона збільшує наші шанси дати відсіч новим світовим загрозам і сигналізує світові про те, що ми з вами вже знаємо - що Польща - один з найкращих друзів та союзників Сполучених Штатів".

  Перемови щодо деталей угоди між США та Польщею тривали майже півтора роки. Варшава вимагала від Вашингтона чималих коштів на модернізацію власної армії, втім тиждень тому погодилася на м`якші умови розташування ПРО на своїй території. Згоду Польщі пов`язують і з розв`язанням Росією воєнного конфлікту у Грузії. Штати ж наголошують - система ПРО у Європі спрямована перш за все на те, щоб захистити країни НАТО від загрози з боку опальних держав - Північної Кореї та Ірану. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.88Мб)
  Попередній матеріал
  Кравчук: Україна має стати членом НАТО
  Наступний матеріал
  Викрадення картини "Взяття Христа під варту", нові подробиці (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...