Викрадення картини "Взяття Христа під варту", нові подробиці (РЕПОРТАЖ)

  "Поверніть картину!" плакати із таким проханням розклеїли в Одесі працівники Одеського музею Західного та Східного мистецтва. Три тижні тому з музею зухвало викрали полотно Караваджо "Взяття Христа під варту" і музейники пропонують винагороду за будь-яку інформацію. Відколи полотно викрали, з`ясувалося, що у роботи є два близнюки в інших колекціях Європи. Одеське ж полотно могло належати пензлеві не самого Караваджо, а одному з його послідовників.
  Третій тиждень в Одеському музеї Західного та Східного мистецтва ламають голову над своєрідним "Кодом Караваджо". Виявилося, що викрадена картина "Взяття Христа під варту", страхову вартість якої оцінили у два мільйони євро, має двох близнюків: у національній галереї у Дубліні та у приватній колекції у Римі. Останнє полотно – незаперечна копія. Що ж до одеського та дублінського екземплярів - фахівці називають двох імовірних авторів – сам Караваджо або його послідовник, художник XVI століття Герардо де ля Нотте.

  Віктор Нікіфоров, директор Одеського музею Західного та Східного мистецтва: "Они очень похожи между собой и установить, где же здесь работа самого Караваджо или его современников, людей которые делали копии с этих картин, очень трудно. Потому что, он настолько повлиял своим творчеством на современную ему художественную жизнь, на живопись, что все делали с него копии, подражали ему. В инвентарях наших музейных, в инвентарной книге – это основной охранный государственный документ о музейных ценностях, она числится как "Караваджо. Взятие Христа под стражу. 134 на 172 с половиной сантиметра. Холст. Масло".

  Картина "Взяття Христа під варту" зникла з Одеського музею, коли той був зачинений на вихідні. На момент пограбування у музеї тривав ремонт, але картину Караваджо на прохання гостей міста виставили серед інших полотен італійських художників. До зали з експонатами викрадачі потрапили через вікно на другому поверсі. Акустична сигналізація не спрацювала через те, що скло у ньому не розбили, а вийняли. Першою зникнення картини помітила Людмила Сауленко. Та мить у неї й досі перед очима.

  Людмила Сауленко, заступник директора Одеського музею Західного та Східного мистецтва з наукової роботи, мистецтвознав: "Первое, что я увидела, поведя глазами вот так - справа налево, я увидела развивающуюся штору на окне, потом, вот как ни странно, сдвинутое кресло и упавшее заграждение и только потом я, ничего не осознавая, увидела крест в раме. Это была рама нашего Караваджо, а крест – это подрамник. Картина была срезана с подрамника. Наверное, это самое страшное мое визуальное впечатление за всю мою музейную жизнь, а, может быть, и за всю жизнь вообще".

  Едуард Добринін, начальник ГУ МВС України в Одеській області: "Нового я ничего добавить не могу в интересах именно расследования, оперативного раскрытия этого преступления. Но я хочу сказать, что для одесской милиции ничего не раскрываемого не бывает, как показывает опыт всей нашей работы. Поэтому более ничего сказать не могу".

  За два тижні полотно Караваджо мали перевезти до відремонтованого приміщення. У новій експозиції їй було відведено центральне місце.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.67Мб)
  Попередній матеріал
  США і Польща підписали угоду щодо ПРО, Росія обіцяє гостру реакцію (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Росія внесла у Радбез ООН новий проект резолюції щодо Грузії
  Теги:
  Loading...