США й Польща домовилися щодо ПРО

  У західних кордонів України таки з`являться натівські системи протиракетної оборони. Незважаючи на числені протести пересічних поляків їхній прем`єр Дональд Туск сьогодні у Вашингтоні таки домовився з Джорджем Бушем розмістити системи ПРО на території Польщі в обмін на модернацію тамтешніх збройних сил.
  За планами Пентагону, у Польщі мають розмістити 10 протиракетних установок. Будівництво почнуть вже у найближчі місяці і завершать протягом наступних п`яти років. Досі Вашингтон не погоджувався на умову Варшави виділити кошти на модернізацію збройних сил. Оцінку потреб поляків американські експерти проведуть ще до того, як Буш полишить Білий дім. А отже - до січня наступного року. Щоправда, президент США відзначив: невирішених питань щодо розташування систем ПРО в Європі - ще багато. Прага також вимагає в американців грошей. Зокрема, на відшкодування екологічних наслідків, які може дати розташування ПРО. На території Чехії планують звести радіолокаційну станцію. Новий польський прем`єр одразу ж після Нового року пообіцяв не поспішати з рішенням щодо розміщення у країні ракет-перехоплювачів і теж висував низку вимог до США. Однак, за три місяці питання вирішилося.

  Дональд Туск, прем`єр-міністр Польщі: "Треба зупинити спекуляцію, довкола намірів США і Польщі - це найважливіше, на чому ми хотіли б наголосити після сьогоднішньої зустрічі. Наша спільна мета - співпрацювати в усіх аспектах світової, американської і польської безпеки. Елемент цієї безпеки - протиракетна оборона. Велике досягнення, що президент США розуміє наші очікування".
  Попередній матеріал
  Меркель натякнула, що Україні не місце в НАТО
  Наступний матеріал
  Андрухович й Неборак взялися розвінчувати стереотипи про Шевченка (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...